Katolícke čítanie (391.) – 26.1.2024 – piatok

ilustračný obrázok - utorok, piatok
Katolícke čítanie: utorok-piatok

Potreby svojho srdca predkladáme eucharistickému Spasiteľovi

Hovorí učeník:
1 – Láskavý, milovaný Pán! Teraz sa mi žiada nábožne ťa prijať. Poznáš moju slabosť a biedu. Vieš, ako hlboko trčím v chybách a hriechoch, ako často ma postihujú úpadky, pokušenia, zmätky a poškvrny.
2 – Prichádzam k tebe, aby si ma vyliečil; len ty ma môžeš plne potešiť, len ty mi môžeš pomôcť.
3 – Veď hovorím k Vševediacemu, ktorý pozná celé moje vnútro. Len ty ma môžeš plne potešiť, len ty mi môžeš pomôcť.
4 – Ty vieš, aké milosti predovšetkým potrebujem a aký som chudobný v cnostiach.
5 – Stojím pred tebou núdzny a nahý, žobrem o milosť a s plačom prosím o zľutovanie.
6 – Občerstvi ma, lačného žobráka: rozpáľ moje chladné srdce ohňom svojej lásky; osvieť moju slepotu jasom svojej prítomnosti.
7 – Premeň mi v horkosť všetko pozemské; nauč ma trpezlivo znášať všetky ťažkosti a protivenstvá, pohŕdať a zabúdať na všetko nízke a stvorené.
8 – Povznes moje srdce k nebu a nedaj mi blúdiť v nepokoji zeme.
9 – Odteraz už len ty jediný buď mojou slasťou; lebo ty si môj pokrm a nápoj, moja láska a moja radosť, moje potešenie a celá moja blaženosť.
10 – Rozžni ma svojou prítomnosťou, spáľ vo mne všetko nečisté a celkom ma pretvor, aby milosťou vnútorného spojenia a splynutím v horúcej láske som bol s tebou jeden duch.
11 – Nedaj mi odísť od seba o hlade a smäde, ale nalož so mnou milosrdne, ako si prečasto podivne nakladal so svojimi svätými.
12 – Ký div by bol, keby som sa od teba celý zažal a sám sa strávil? Veď ty si stále plápolajúci a nikdy nehasnúci oheň a láska, ktorá očisťuje srdcia a osvecuje rozum?

Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.