Katolícke čítanie (396.) – 31.1.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

6. 5. [1937]
1121)
Nanebovstúpenie Pána. Dnes už od samého rána sa Boh dotýka mojej duše. Po svätom prijímaní som chvíľu prebývala s nebeským Otcom. Moja duša bola pritiahnutá do samotnej žiary lásky. Pochopila som, že žiadne vonkajšie diela nemožno porovnávať s čistou láskou k Bohu… Videla som radosť vteleného Boha. Keď som prišla k sebe, moju dušu zaplavila túžba, túžim spojiť sa s Bohom. Zalieva ma taká veľká láska k nebeskému Otcovi, že celý tento deň nazývam nepretržitou extázou lásky. Celý vesmír sa mi zdal v porovnaní s Bohom iba kvapôčkou vody. Niet väčšieho šťastia ako to, že Boh mi dáva vnútorne poznávať, že mu je milý každý úder môjho srdca, a keď mi dáva najavo, že ma osobitne miluje. Toto vnútorné presvedčenie, v ktorom ma Boh uisťuje o svojej láske voči mne a o tom, ako mu je milá moja duša, prináša do mojej duše hlboký pokoj. V tento deň som nemohla prijať žiadne jedlo, cítila som sa nasýtená láskou.

1122) Bože veľkého milosrdenstva, ktorý si nám ráčil zoslať svojho jednorodeného Syna ako najväčší dôkaz svojej nesmiernej lásky a milosrdenstva, nezavrhuješ hriešnikov, ale vo svojom nepochopiteľnom milosrdenstve si aj pre nich otvoril poklad, z ktorého môžu hojne čerpať nielen ospravedlnenie, ale aj všetku svätosť, akú len duša môže dosiahnuť. Otče veľkého milosrdenstva, túžim, aby sa všetky srdcia obrátili s dôverou k tvojmu nekonečnému milosrdenstvu. Nikto nebude ospravedlnený, ak ho nebude sprevádzať tvoje nepochopiteľné milosrdenstvo. Keď nám odhalíš tajomstvo svojho milosrdenstva, večnosť nebude stačiť, aby sme ti mohli za to náležite ďakovať.

1123) Ó, aké sladké je mať v hĺbke duše to, v čo nám Cirkev káže veriť. Keď je moja duša ponorená do lásky, vtedy aj najzložitejšie otázky riešim rýchlo a jasne – len ona je schopná prejsť ponad priepasti a cez vrcholky hôr. Láska, ešte raz láska.

+ 12. [5. 1937]
1124)
Moju myseľ neraz zalieva zvláštna temnota, som ponorená v ničote – napriek svojim túžbam.

20. 5.
1125)
Prešiel už mesiac, čo sa teším dobrému zdraviu, a prišlo mi na um, že teraz už neviem, čo sa Pánovi viac páči. Slúžiť mu v chorobe alebo v dobrom zdraví, o ktoré som prosila? Preto som povedala Pánovi: “Ježišu, rob so mnou, čo sa ti páči,” a Ježiš mi vrátil predchádzajúci zdravotný stav.

1126) Ó, aké milé je žiť v kláštore medzi sestrami, ale netreba zabúdať, že tí anjeli sú v ľudskom tele.

1127) Raz som videla satana, ktorý sa ponáhľal a hľadal kohosi medzi sestrami, ale nemohol nájsť. Pocítila som v duši vnuknutie, aby som mu v mene Božom rozkázala, nech mi prezradí, čo hľadá medzi sestrami. A priznal, hoci neochotne, že hľadá záhaľčivé duše. Keď som mu opäť v mene Bohom rozkázala, aby prezradil, ku ktorým dušiam v reholi má najväčší prístup, znova s nevôľou priznal, že k dušiam lenivým a záhaľčivým. Všimla som si, že momentálne v tomto dome nie sú takéto duše. Nech sa tešia vyčerpané a unavené duše.

22. 5. 1937
1128)
Dnes je taká veľká horúčava, že je to ťažké vydržať, túžime po daždi, ale neprší. Už niekoľko dní je nebo zamračené, ale stále neprší. Keď som pozrela na rastliny túžiace po daždi, bolo mi ich ľúto a predsavzala som si, že sa budem modliť tú korunku tak dlho, kým Boh nezošle dážď. K večeru sa nebo pokrylo mrakmi a na zem padal hustý dážď. Tú modlitbu som sa modlila nepretržite tri hodiny. Pán mi dal poznať, že touto modlitbou možno vyprosiť všetko.

23. [5. 1937]
1129)
Deň Najsvätejšej Trojice. Počas svätej omše som bola náhle zjednotená s Najsvätejšou Trojicou. Poznala som jej veľkosť a velebu. Bola som spojená s troma osobami. Keď som bola spojená s jednou z týchto ctihodných osôb, zároveň som bola spojená s dvoma druhými osobami. Šťastie a radosť, ktoré prežívala moja duša, nemožno opísať. Je mi ľúto, že nemôžem opísať, čo sa slovami nedá vyjadriť.

1130) Počula som tieto slová: – Povedz generálnej predstavenej, že sa môže na teba spoliehať ako na najvernejšiu dcéru v reholi.

Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.