Katolícke čítanie (400.) – 4.2.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1131) Po týchto slovách som dostala vnútorné poznanie, čím je všetko stvorenie voči Bohu. Veľká a nepochopiteľná je jeho veleba, a to, že sa tak láskavo znižuje k nám, je priepasť jeho milosrdenstva…

1132) Všetko sa skončí v tomto slzavom údolí, aj slzy sa odplavia, aj bolesť prestane. Len jedno nepominie – láska k tebe, Pane. Všetko sa skončí v tomto vyhnanstve, skúšky i suchopárnosť duše. A hoci by duša neprestajne zomierala, keď má Boha – nič ňou nezakolíše.

27. [5. 1937]
1133)
Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. Počas modlitby som počula tieto slová: – Dcéra moja, nech radosť naplní tvoje srdce. Ja, Pán, som s tebou, ničoho sa neboj, si v mojom srdci. V tej chvíli som spoznala veľkú Božiu velebu a pochopila som, že nič sa nedá porovnať s jedným poznaním Boha. Vonkajšia veľkosť sa stráca ako smietka pred jedným úkonom hlbšieho poznania Boha.

1134) Pán obdaril moju dušu takým hlbokým pokojom, že mi ho už nič nenaruší. Všetko, čo sa okolo mňa deje, mi ani na chvíľu neodoberá pokoj. Keby sa aj celý svet zrútil, nenaruší to moje hlboké ticho, v ktorom spočíva Boh. Nad najrozmanitejšími záležitosťami aj všetkými udalosťami, ktoré sa dejú, je on.

1135) Toto hlbšie poznanie Boha mi dáva úplnú voľnosť a duchovnú slobodu. Nič mi nemôže prekážať v úzkom zjednotení s ním, nedokážu to ani anjelské mocnosti. Cítim, že som veľká, keď som zjednotená s Bohom. Akým šťastím je vnímať prítomnosť Boha vo svojom srdci a žiť s ním v dôvernej blízkosti.

1136) Keď k nám prišla procesia z Borku,1 Ide o procesiu na slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. Procesia vychádzala z farského kostola v Borku Faleckom a končila sa pri poslednom oltári, ktorý bol v záhrade Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva. Najsvätejšia sviatosť zostávala vtedy v kaplnke sestier. niesli ho uschovať do našej kaplnky. Vtedy som počula z hostie hlas: – Tu nachádzam odpočinok. Počas požehnávania mi dal Ježiš poznať, že už onedlho nastane tá slávnostná chvíľa na tomto mieste: – Našiel som zaľúbenie v tvojom srdci a nič mi nezabráni udeľovať ti milosti. Božia veľkosť zalieva moju dušu, toniem v ňom a miznem, strácam sa v ňom a rozplývam sa v ňom…

30. 5. [1937]
1137)
Dnes zomieram túžbou po Bohu. Zmocnila sa celej mojej duše. Ako veľmi cítim, že som vo vyhnanstve. Ó, Ježišu, kedy nadíde vytúžená chvíľa?

31. 5.
1138)
Moja utrápená duša nenachádza nikde pomoc, jedine v tebe, živá hostia. V tvojom milosrdnom Srdci je celá moja dôvera, trpezlivo čakám na tvoje slovo, Pane.

1139) Ó, akú bolesť spôsobuje môjmu srdcu pohľad na rehoľníčku, ktorá nemá rehoľného ducha. Ako sa možno páčiť Bohu, keď sa pýcha a samoľúbosť navzájom prekrývajú? Tvári sa, že jej ide o Božiu slávu, a zatiaľ sa snaží o vlastnú. Keď to vidím, veľmi ma to bolí. Ako sa môže takáto duša úzko zjednocovať s Bohom? O zjednotení s Pánom nemôže byť ani reči.

1.5.1937
1140)
Dnes je u nás procesia Božieho tela.2 Procesia na slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. V Kongregácii sestier Matky Božieho Milosrdenstva v Krakove išla procesia cez kláštornú záhradu. Pri prvom oltári vyšiel zo svätej hostie oheň a prenikol moje srdce. Počula som hlas: – Tu nachádzam odpočinok. V mojom srdci sa zapálil oheň, cítila som, že som celá premenená na neho.


  • 1
    Ide o procesiu na slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. Procesia vychádzala z farského kostola v Borku Faleckom a končila sa pri poslednom oltári, ktorý bol v záhrade Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva. Najsvätejšia sviatosť zostávala vtedy v kaplnke sestier.
  • 2
    Procesia na slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. V Kongregácii sestier Matky Božieho Milosrdenstva v Krakove išla procesia cez kláštornú záhradu.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.