Katolícke čítanie (403.) – 7.2.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1141) Večer mi dal poznať, že všetko pozemské trvá krátko. Všetko, čo sa zdá veľké, rozplynie sa ako dym a duši neprináša slobodu, ale únavu. Šťastná duša, ktorá chápe tieto veci a dotýka sa zeme len jednou nohou. Spojenie s tebou je mojím odpočinutím, všetko ostatné ma unavujem. Ó, ako veľmi cítim, že som vo vyhnanstve. Vidím, že nikto nerozumie môjmu vnútru. Len ty, ktorý si ukrytý v mojom srdci a večne živý, ma chápeš.

1142) Dnes je slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho.1 Sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho sa slávi v piatok po oktáve Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi. Počas svätej omše som spoznala Ježišovo Srdce: akým ohňom lásky k nám horí a to, že je morom milosrdenstva. Vtom som počula hlas: – Apoštolka môjho mllosrdenstva, hovor celému svetu o mojom nepochopiteľnom milosrdenstve, neznechucuj sa ťažkosťami, s ktorými sa stretneš pri hlásaní môjho milosrdenstva. Tie ťažkosti, ktoré sa ťa tak bolestne dotýkajú, sú potrebné na tvoje posvätenie, a preto, aby sa ukázalo, že toto dielo je moje. Dcéra moja, usilovne zapisuj každú vetu, ktorú ti hovorím o svojom milosrdenstve, lebo je to pre dobre veľkého množstva ľudí.

1143) + Počas adorácie mi dal Pán hlbšie poznanie tohto diela.

1144) Dnes som odprosovala Pána za všetko zneuctenie, ktoré zakusuje jeho Božské Srdce v našich rehoľných domoch.

6. 6. [1937]
1145) Prvá nedeľa v mesiaci.
Dnes som si urobila jednodňové exercície. Svetlo z ranného rozjímania: nech so mnou urobíš čokoľvek, Ježišu, vždy ťa budem milovať, lebo som tvoja. Je mi jedno, či ma ponecháš tu, alebo niekde inde – vždy som tvoja. S láskou sa podrobujem tvojim najmúdrejším rozhodnutiam, ó, Bože, a tvoja vôľa, ó, Pane, je mojím každodenným pokrmom. Ty, ktorý poznáš každý úder môjho srdca, vieš, že bije len pre teba, Ježišu môj. Moju túžbu po tebe nedokáže nič uhasiť. Zomieram za tebou, Ježišu. Kedy ma už vezmeš do svojho príbytku?

1146) – [Nech vkladajú] nádej do môjho milosrdenstva najväčší hriešnici. Oni majú prednostné právo na dôveru v priepasť môjho milosrdenstva. Dcéra moja, píš o mojom milosrdenstve utrápeným dušiam. Duše, ktoré sa odvolávajú na moje milosrdenstvo, mi spôsobujú radosť. Takým dušiam dávam viac milostí, než si želajú. Nemôžem trestať, hoci by bol niekto aj najväčším hriešnikom, ak sa odvoláva na moje zľutovanie, ale ospravedlňujem ho vo svojom nepochopiteľnom a nevyspytateľnom milosrdenstve. Napíš: skôr ako prídem ako spravodlivý Sudca, najprv otváram dokorán dvere môjho milosrdenstva. Kto nechce prejsť dverami môjho milosrdenstva, musí prejsť dverami mojej spravodlivosti…

1147) Keď som raz bola namrzená vo svojom srdci pre istú vec a sťažovala som sa Pánovi, Ježiš mi odpovedal: – Dcéra moja, prečo ti tak záleží na poučovaní a rečiach ľudí? Ja sám ťa chcem poučovať, preto zariaďujem okolnosti tak, aby si nemohla byť na týchto prednáškach. V jednom okamihu ti dám poznať viac, ako druhí dosiahnu po dlhoročnom úsilí.

20. 6. [1937]
1148)
Vtedy sa najviac podobáme Bohu, keď odpúšťame svojim blížnym. Boh je láska, dobrotivosť a milosrdenstvo… – Moje milosrdenstvo musí na sebe odzrkadľovať každá duša, a zvlášť duša rehoľná. Moje srdce je preplnené zľutovaním a milosrdenstvom voči všetkým. Srdce mojej nevesty musí byť podobné môjmu srdcu, z jej srdca musí vytryskovať prameň môjho milosrdenstva pre duše, inak sa k nej nepriznám.

1149) + V istých chvíľach som poznala, ako rehoľné duše bránia vlastnú slávu, predstierajúc, že ide o slávu Božiu. A zatiaľ nejde o Božiu slávu, ale o slávu vlastnú. Ó, Ježišu, ako ma to zabolelo. Aké tajomstvá odhalí deň tvojho súdu. Ako možno kradnúť Božie dary?!

1150) Dnes som zažila veľkú nepríjemnosť od istej osoby, išlo o svetskú osobu. Táto osoba na základe jednej pravdivej veci hovorila veľa vecí vymyslených. Všetky tie veci boli pokladané za pravdivé a roznieslo sa to po celom dome. Keď sa to dostalo do mojich uší, stislo mi srdce – ako je možné zneužívať cudziu dobrotu? Rozhodla som sa však, že sa nebudem brániť a že tej osobe budem preukazovať ešte väčšiu dobrotu. Všimla som si, že mám málo síl, aby som to zniesla pokojne, pretože sa to preťahovalo na týždne. Keď som videla, že sa blíži búrka a vietor začína sypať piesok priamo do očí, išla som pred Najsvätejšiu sviatosť a povedala som Pánovi: “Ježišu, prosím ťa o moc tvojej pomáhajúcej milosti, lebo cítim, že tento boj nezvládnem. Zakry ma svojou hruďou.” Vtom som počula slová: – Neboj sa, som s tebou. Keď som odišla od oltára, zvláštna sila a pokoj zaplavili moju dušu a búrka, ktorá vystrájala, udierala o moju dušu ako o skalu a pena búrky spadla na tých, ktorí ju vyvolali. Ó, aký dobrý je Pán, ktorý odplatí každému podľa jeho skutkov… Nech si každá duša vyprosuje posilu milosti pomáhajúcej, lebo niekedy zvyčajná milosť nestačí.


  • 1
    Sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho sa slávi v piatok po oktáve Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.