Katolícke čítanie (404.) – 8.2.2024 – štvrtok

ilustračný obrázok - štvrtok
Katolícke čítanie: štvrtok

Eucharistické zázraky v Taliansku (Lanciano, 750)

Nápis na mramorovej doske zo 17. storočia opisuje eucharistický zázrak, ktorý sa udial v Lanciane, v provincii Chieti, v roku 750 v Kostole sv. Františka. “Jeden mních pochyboval, či je v premenenej hostii naozaj prítomné telo Pána Ježiša. Počas svätej omše, keď vyslovil slová premenenia, uvidel, ako sa chlieb a víno premenili na živé mäso a živú krv. Ukázal to všetkým prítomným. Mäso je stále v pôvodnom stave a krv sa rozdelila do piatich hrudiek rôznych tvarov, ktoré však spolu vážia presne toľko, ako každá osve.”

V roku 1970 arcibiskup Lanciana a provinciálny minister konventuálov Abruzza požiadali s povolením Ríma doktora Edoarda Linoliho, riaditeľa nemocnice v Arezze a profesora anatómie, histológie, chémie a klinickej mikroskopie, aby vykonal hĺbkové vedecké skúmanie relikvií zázraku, ktorý sa udial pred dvanástimi storočiami. Dňa 4. marca 1971 predstavil profesor podrobné výsledky viacerých skúmaní, ktoré boli vykonané. Takéto boli závery:
“Zázračné mäso” je ozajstným másom pozostávajúcim zo svalového tkaniva myokardu.
“Zázračná krv” je ozajstnou krvou – potvrdzuje to chromatologická analýza bez akýchkoľvek pochybností a s úplnou istotou.
Imunologický výskum potvrdzuje, že mäso a krv sú ľudskej podstaty a imunologicko-hematologické skúšky potvrdzujú s úplnou objektivitou a istotou, že obe majú tú istú krvnú skupinu AB, teda tú istú, ako muž, ktorý bol zavinutý do Turínskeho plátna. Krv má charakteristiky pre obyvateľov Blízkeho východu.
Proteíny obsiahnuté v krvi sú prirozdene rozdelené, identickým percentuálnym zastúpením zodpovedajúcim sérovoproteínovej schéme klasickej čerstvej krvi.
Žiadna z histologických sekcií neodhalila infiltráciu solí, alebo iných konzervačných látok použitých v minulosti s úmyslom mumifikácie.
Táto správa bola publikovaná v Quaderni Sclavo in Diagnostica (zv. 3, 1971) a podnietila veľký záujem vedeckého sveta. Aj v roku 1973 vymenovala Najvyššia rada Svetovej zdravotníckej organizácie vedeckú komisiu, ktorá mala overiť Linoliho zistenia. Práce trvali 15 mesiacov a bolo vykonaných 500 pokusov. Boli potvrdené výsledky profesora Linoliho a boli pridané i nové zistenia. Konkrétne sa potvrdilo, že fragmenty z Lanciana nie je možné porovnávať s mumifikovanými tkanivami. Čo sa týka povahy čiastky mäsa, komisia potvrdila, že ide o živé tkanivo, pretože poskytuje okamžitú odozvu na všetky klinické podnety ako živý človek. Mäso a krv z Lanciana sú teda také, akoby boli v ten istý deň pokusov odobraté zo živého človeka. V extrakte publikovanom v správe výskumu Lekárskej komisie SZO a OSN, ktorý bol publikovaný v roku 1976 v New Yorku a v Ženeve, sa vyhlasuje, že veda, vedomá si svojich limitov, nemá možnosť poskytnúť vysvetlenie tohto fenoménu.

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.