Katolícke čítanie (407.) – 11.2.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1151) + Keď bolesť vládne v mojej duši – a obzor čerňou stmavne, – srdce sa trápi, pritom čuší, – ľúbim ťa neúnavne. – Bolesťou duša omráčená, – vpísaná krvou v kríži, – priveľká nie je žiadna cena – za spásu, čo sa blíži. – A tak deň za dňom plynie, kým sa okúpe duša v slze. – Keď prší, Ježiš, si mi rímsa, teplom si vždy, keď mrzne. – A keď sa horkosť všade valí, – pre dušu niet už miesta, – len ty si, Ježiš, pre mňa stály, – ľúbiť ťa nechcem prestať. – Keď duša cíti, že je čistá, – zabudne bôľ a zlosti, – len v odpustení môjho Krista – sa srdce s láskou hostí.

1152) Nie je ľahké radostne znášať utrpenia, a najmä nevinne trpieť. Skazená ľudská prirodzenosť sa búri, a hoci vôľa aj rozum sú vyššie ako utrpenie, lebo sú schopné robiť dobro tým, ktorí im spôsobujú utrpenie, cit robí veľký hluk a ako nepokojný duch útočí na vôľu aj rozum. No [keď] vidí, že sám nič nezmôže, tíchne a podrobuje sa rozumu a vôli. Ako nejaké strašidlo vbehne dovnútra, a keď ho vôľa a rozum nedržia nakrátko, narobí veľký hurhaj, lebo chce, aby človek len jeho poslúchal.

23. 6. [1937]
1153)
Keď som sa modlila pred Najsvätejšou sviatosťou, zrazu ustúpilo moje telesné utrpenie a počula som v duši hlas: – Vidíš, že ti môžem dať všetko v jednej chvíli, mňa neobmedzujú nijaké zákony.

24. 6. [1937]
Po svätom prijímaní som počula tieto slová: – Vedz, dcéra moja, že v jednej chvíli ti môžem dať všetko, čo potrebuješ na splnenie tohto diela. Po týchto slovách moju dušu naplnilo zvláštne svetlo a všetky Božie požiadavky sa mi zdajú také jednoduché, že by ich splnilo aj malé dieťa.

27. [6. 1937]
1154)
Dnes som videla kláštor novej kongregácie.1 Pozri Denníček 435 – 438, 559, 563, 573, 1155 – 1158 a iné. Priestranná a veľká budova, obzerala som každú vec, jednu za druhou, videla som, že všade Božia prozreteľnosť zaistila to, čo bolo potrebné. Osoby žijúce v tomto kláštore chodili zatiaľ vo svetskom oblečení, ale vládol tam v celej plnosti rehoľný duch. Všetko som zariaďovala tak, ako si to želal Pán. Vtom ma jedna sestra napomenula: “Ako môžete vykonávať také diela?” Odpovedala som: “To nie ja, ale Pán cezo mňa a na všetko mám dovolenie.” Počas svätej omše som dostala svetlo a hlboké poznanie vzhľadom na celé toto dielo a v mojej duši nezostali ani najmenšie pochybnosti.

1155) Pán mi dal poznať svoju vôľu akoby v troch odtieňoch, ale ide o to isté. V prvom – duše oddelené od sveta budú horieť ako obeta pred Božím trónom a vyprosovať milosrdenstvo pre celý svet… a vyprosovať požehnanie pre kňazov. Svojou modlitbou budú pripravovať svet na druhý Ježišov príchod.

1156) V druhom – modlitba je spojená so skutkami milosrdenstva. Zvlášť budú chrániť duše detí pred zlým. Modlitba a skutok milosrdenstva obsahuje v sebe všetko, čo majú tieto duše robiť. Môžu byť prijaté aj najúbohejšie duše. V egoistickom svete sa budú usilovať prebúdzať lásku a Ježišovo milosrdenstvo.

1157) V treťom – modlitba a ochota preukazovať milosrdenstvo, nezaväzujúce žiadnym sľubom. Za ich vykonanie však budú mať účasť na všetkých zásluhách a privilégiách celku. Do tohto odtieňa môžu patriť všetci ľudia žijúci vo svete.

1158) Člen tohto odtieňa by mal vykonať prinajmenšom jeden skutok milosrdenstva denne, ale môže ich byť veľa, lebo každému je ľahké ho vykonať, aj najbiednejšiemu. Lebo milosrdenstvo možno konať trojakým spôsobom: milosrdným slovom – odpustenie a potešovanie, po druhé – kde sa nedá slovom, tak modlitbou – aj to je milosrdenstvo, po tretie – skutkami milosrdenstva. A keď príde posledný deň, z tohto budeme súdení a podľa toho dostaneme večný rozsudok.

1159) Božie pramene sa pre nás otvorili, čerpajme z nich skôr, ako nadíde deň Božej spravodlivosti, lebo [bude to] strašný deň.

1160) Keď som sa raz opýtala Ježiša, ako môže zniesť toľko priestupkov a rôznych zločinov a netrestá ich, Pán mi odpovedal: – Na potrestanie mám večnosť, teraz im však predlžujem čas milosrdenstva. No beda im, ak nespoznajú čas môjho navštívenia. Dcéra moja, sekretárka môjho milosrdenstva, nielenže máš písať a hlásať moje milosrdenstvo, ale vyprosuj im milosť, aby aj oni zvelebovali moje milosrdenstvo.


  • 1
    Pozri Denníček 435 – 438, 559, 563, 573, 1155 – 1158 a iné.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.