Katolícke čítanie (410.) – 14.2.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1161) Dnes moja duša zakúsila také veľké útrapy, že som sa začala žalovať Pánu Ježišovi: “Ježišu, ako ma môžeš nechať samu? Same neurobím dopredu ani jeden krok. Sám sa ukrývaš a zobral si mi spovedníka. Veď vieš, Ježišu, že ja nič viac sama od seba nedokážem, len premárniť tvoje milosti. Ježišu, zariaď okolnosti tak, aby sa vrátil otec Andrasz.” Útrapy mi však zostali.

1162) Prišlo mi na um, aby som išla k nejakému kňazovi, rozpovedala mu o svojich trápeniach a rôznych vnuknutiach, aby mi poradil. Dokonca som tú myšlienku povedala aj matke predstavenej. Matka mi odpovedala: “Verím, že vám môže byť ťažko, ale zatiaľ naozaj nepoznám takého kňaza, ktorý by vám mohol pomôcť. Otec sa onedlho vráti, zatiaľ vyrozprávajte všetko Pánu Ježišovi.”

1163) Keď som sa išla na chvíľu porozprávať s Pánom, v duši som počula hlas: – [Dcéra] moja, neudelím ti milosť, aby si niekde inde rozprávala o svojej duši. Hoci by si sa zverila, nedám tomu kňazovi milosť, aby ťa mohol pochopiť. V tejto chvíli sa mi páči, aby si trpezlivo znášala samu seba. Dcéra moja, nie je mojou vôľou, aby si všetkým rozprávala o daroch, ktoré som ti udelil. Dal som ťa na starosť priateľovi môjho srdca a pod jeho vedením sa bude tvoja duša rozvíjať. Jemu som dal svetlo na poznanie môjho života v tvojej duši.

1164) – Dcéra moja, keď som bol pred Herodesom, vyprosoval som ti milosť, aby si sa dokázala povzniesť nad ľudské pohŕdanie a verne kráčala v mojich šľapajach. Mlč, keď tvoju pravdu nechcú uznať, lebo vtedy hovoríš presvedčivejšie.

1165) – Vedz, dcéra moja, že ak sa usiluješ o dokonalosť, posvätíš veľa duší. A ak by si sa neusilovala o svätosť, veľa duší by zostalo nedokonalých. Vedz, že ich dokonalosť bude závisieť od tvojej dokonalosti a väčšia časť ich zodpovednosti padne na teba.

1166) A povedal mi: – Ničoho sa neboj, dieťa moje, len buď verná mojej milosti…

1167) Satan sa mi priznal, že ma nenávidí. Povedal: “Tisíc duší mi robí menej škody ako ty, keď hovoríš o veľkom milosrdenstve Všemohúceho. Najväčší hriešnici získajú dôveru a vracajú sa k Bou a ja,” hovorí zlý duch, “strácam všetko. Okrem toho mňa samého prenasleduješ týmto nepochopiteľným milosrdenstvom Všemohúceho.” Poznala som, ako veľmi satan nenávidí Božie milosrdenstvo. Nechce uznať, že Boh je dobrý.

29. 6. 1937
1168)
Dnes počas raňajok otec Andrasz telefonicky pozdravil celú kongregáciu. Už sa vrátil z Ríma a ešte dnes popoludní pricestoval k nám. Zhromaždili sa všetky sestry, noviciát, obidve triedy chovaníc a na štvorici1 Miesto pred budovou, určené pre zábavy pre chovanice ústavu, sa nazývalo “štvorec” podľa jeho tvaru. sme očakávali drahého otca. Deti ho privítali spevom a veršami. Prosili sme, aby nám porozprával o Ríme a mnohých pekných veciach, ktoré tam navštívil. Rozprával vyše dvoch hodín, ale na osobné stretnutie s ním nezostal čas.

1169) Dnes sa moja duša úzko spojila s Pánom. Dal mi poznať, že sa mám vždy spoliehať na jeho svätú vôľu. – V jednej chvíli ti môžem dať viac, ako si môžeš zaželať.

30. 6. 1937
1170)
Dnes mi Pán povedal: – Veľa ráz som chcel povýšiť túto kongregáciu, ale pre jej pýchu to nemôžem urobiť. Dcéra moja, vedz, že pyšným dušiam neudeľujem svoje milosti, a dokonca udelené odoberám.

Ruženec - android aplikácia

Ak sa vám páči obsah na tejto webovej stránke, môžete ma podporiť vami zvolenou sumou. Viac aj tu.


  • 1
    Miesto pred budovou, určené pre zábavy pre chovanice ústavu, sa nazývalo “štvorec” podľa jeho tvaru.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.