Katolícke čítanie (413.) – 17.2.2024 – sobota

ilustračný obrázok - pondelok, sobota
Katolícke čítanie: pondelok-sobota

Kto miluje Ježiša Krista, žiada si len svojho Miláčika (1.)

Kto miluje Ježiša Krista, netúži, aby ho ľudia milovali a vážili si ho. Jeho jedinou túžbou je, aby sa zaľúbil Bohu, výhradnému predmetu svojej lásky. Svätý Hilár píše, že pocty, ktoré niekto prijíma od sveta, pochádzajú od diabla. Diabol pracuje pre peklo, keď vzbudí v duši túžbu, aby si ju ľudia ctili. Keď duša stratí pokoru, hrozí jej záhuba. Ako Boh vystiera milostiplnú ruku k poníženým, tak ju odťahuje od pyšných: “Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť” (Jak 4, 6). “Boh pyšným odporuje,” to znamená, že ani ich modlitby nevypočuje. Je iste prejavom pýchy, ak niekto túži po tom, aby si ho ľudia vážili, a zakladá si na tom, že mu prejavujú úctu.

Pamiatka a úcta k Márii (3.)

Keď si uvedomíš svoje chyby, posnaž sa polepšiť, zotrvať v dobrom a ďakovať Bohu za jeho dary. Rovnako ďakuj aj Preblahoslavenej Panne Márii, ktorú naplnil Duch Svätý, keď nosila Ježiša v lone. Jej nežnosť nech ti je príkladom a naučí ťa trpezlivo znášať kríže, ktoré ti v živote prídu do cesty vždy, keď sa podrobíš Božej vôli ustanovenej vo večnosti. Ak budeš poslušným dieťaťom a oddaným sluhom pripraveným konať dobro, Ježiš sa ti stane posilou a Mária tvojou vernou Matkou. Chceš, aby z teba požehnaná Panna mala radosť? Buď skromný, trpezlivý, horlivý, pokorný a hlboko pobožný. Čítaj aj píš, ale hlavne sa čo najviac modli.

O prostriedkoch milosti – O pomazaní chorých

301. Čo je pomazanie chorých? Pomazanie chorých je sviatosť, ktorá pomáha duši i telu chorého človeka.

302. Ako pomáha pomazanie chorých duši človeka? Pomazanie chorých pomáha duši chorého človeka tak, že:
– rozmnožuje posväcujúcu milosť
– odpúšťa hriechy, keď sa z nich chorý nemôže vyspovedať, ale ich oľutuje
– dáva chorému silu na trpezlivé znášanie choroby
– pomáha mu zvíťaziť nad pokušeniami, najmä v smrteľnom zápase

303. Ako pomáha pomazanie chorých telu človeka? Pomazanie chorých pomáha telu chorého človeka tak, že zmierňuje jeho bolesti a vracia chorému zdravie, ak mu to slúži na večnú spásu.

Ruženec - android aplikácia

Ak sa vám páči obsah na tejto webovej stránke, môžete ma podporiť vami zvolenou sumou. Viac aj tu.

Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.