Katolícke čítanie (414.) – 18.2.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1171) Dnes mi sestra Jolanta1 Sestra Jolanta – Alexandra Wožniaková, vychovávateľka v ústave kongregácie vo Vilniuse. V tom čase, v júli 1937, bola na kurze vychovávateliek v Krakove. Narodená v roku 1909, do kongregácie vstúpila v roku 1929, pracovala ako vychovávateľka na miestach pôsobenia kongregácie a neskôr bola predstavenou v Radome, Čenstochovej a Krakove. Zomrela 14. 6. 1988. povedala, aby sme urobili dohodu. Ona sa bude modliť za mňa a ja aby som sa modlila za jej triedu vo Vilniuse. Ja sa za naše dielo modlím vždy, ale rozhodla som sa modliť dva mesiace za triedu vo Vilniuse. Sestra Jolanta sa zas na môj úmysel, aby som využívala Božiu milosť, pomodlí každý deň tri Zdravas’, Mária k vtelenému Slovu. Naše priateľstvo sa ešte väčšmi upevnilo.

1.7.1937. Mesial júl.
1172)
Dnes počas modlitby Anjel Pána mi dal Pán pochopiť nepochopiteľnú lásku Boha k ľuďom. Pozdvihuje nás až k svojmu bohatstvu. Riadi sa jedine láskou a nepochopiteľným milosrdenstvom. Hoci zvestuješ tajomstvo skrze anjela, sám ho uskutočňuješ.

1173) Napriek hlbokému pokoju, z ktorého sa teší moja duša, ustavične bojujem. Neraz vediem urputný boj o to, aby som verne kráčala svojou cestou, teda tou, ktorou chce Pán Ježiš, aby som išla. A mojou cestou je vernosť Božej vôli vo všetkom a vždy. Zvlášť vernosť vnútorným vnuknutiam, aby som bola poddajným nástrojom v Božích rukách na uskutočnenie diela jeho nepochopiteľného milosrdenstva.

4.7.1937
1174)
Prvá nedeľa v mesiaci. Deň obnovy.
Večer som sa pripravovala veľmi starostlivo a dlho som sa modlila k Duchu Svätému, aby mi ráčil udeliť svoje svetlo a zvlášť ma viedol; taktiež k Panne Márii, anjelovi strážcovi a patrónom.2 Patrónmi Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva boli: Matka Milosrdenstva (5. augusta), sv. Ignác z Loyoly (31. júla), sv. Jozef (19. marca), sv. Michal Archanjel (29. septembra), sv. Mária Magdaléna (22. júla), sv. Terézia z Ávily (15. októbra), sv. Anton Paduánsky (13. júna).

1175) Plody rozjímania.
Čokoľvek Ježiš urobil, urobil dobre. Kade chodil, dobre robil. Voči [ľuďom] bol dobrý a milosrdný. Jeho kroky viedlo zľutovanie. Voči nepriateľom bol dobrý, láskavý, zhovievavý, núdznym preukazoval pomoc a prinášal útechu. V tomto mesiaci som sa rozhodla verne odzrkadliť v sebe tieto Ježišove črty, hoci by ma to malo stáť veľa.

1176) Počas adorácie som počula v duši hlas: – Dcéra moja, slasť môjho srdca, páči sa mi tvoje úsilie. Vidím každý záchvev tvojho srdca, ktorým ma zvelebuješ.

1177) Zvláštne predsavzatie.
Naďalej to isté, spájať sa s milosrdným Kristom. Pre jeho bolestné umučenie budem prosiť nebeského Otca za celý svet. V zachovávaní reguly sa zameriam na prísne zachovávanie mlčania. Ponárať sa do svojho vnútra a za všetko ďakovať Bohu. Zjednocovať sa s Ježišom: s ním, v ňom a skrze neho vzdávam Bohu slávu.

1178) Ó, Pane, Láska moja, ďakujem ti za dnešný deň, že si mi dovolil čerpať poklady milostí z prameňa tvojho nepochopiteľného milosrdenstva. Ó, Ježišu, nielen v dnešný deň, ale v každej chvíli načieram z tvojho nepochopiteľného milosrdenstva všetko, po čom len duša a telo môžu zatúžiť.

7.7.1937
1179)
Vo chvílach pochybností, keď je duša slabá, nech prosí Ježiša, aby sám konal. Hoci vie, že musí spolupracovať s Božou milosťou, v istých okamihoch nech ponechá všetko konanie Bohu.

15.7.1937
1180)
V istej chvíli som poznala, že budem preložené do iného domu. Toto poznanie je čisto vnútorné. V tej istej chvíli som počula v duši hlas: – Neboj sa, dcéra moja, mojou vôľou je, aby si bola tu. Ľudské plány sa skrížia a musia sa prispôsobiť mojej vôli.

Ruženec - android aplikácia

  • 1
    Sestra Jolanta – Alexandra Wožniaková, vychovávateľka v ústave kongregácie vo Vilniuse. V tom čase, v júli 1937, bola na kurze vychovávateliek v Krakove. Narodená v roku 1909, do kongregácie vstúpila v roku 1929, pracovala ako vychovávateľka na miestach pôsobenia kongregácie a neskôr bola predstavenou v Radome, Čenstochovej a Krakove. Zomrela 14. 6. 1988.
  • 2
    Patrónmi Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva boli: Matka Milosrdenstva (5. augusta), sv. Ignác z Loyoly (31. júla), sv. Jozef (19. marca), sv. Michal Archanjel (29. septembra), sv. Mária Magdaléna (22. júla), sv. Terézia z Ávily (15. októbra), sv. Anton Paduánsky (13. júna).
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.