Katolícke čítanie (417.) – 21.2.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1181) Keď som bola v Pánovej blízkosti, povedal: – Prečo sa bojíš pristúpiť k dielu, ktoré ti zverujem? – Odpovedala som: “Prečo ma v týchto chvíľach, Ježišu, ponechávaš samu a necítim tvoju prítomnosť?” – Dcéra moja, aj keby si ma nenachádzala ani v najskrytejších hlbinách svojho srdca, nemôžeš tvrdiť, že tam nie som. Odoberám ti iba pocit, že som prítomný, ale to ti nesmie prekážať v splnení mojej vôle. Robím tak pre svoje nepreskúmateľné zámery, ktoré sa dozvieš neskôr. Dcéra moja, navždy si zapamätaj, že jedine ťažký hriech ma vyháňa z duše, nič viac.

1182) + Dnes mi Pán povedal: – Dcéra moja, slasť a zaľúbenie moje, nič mi nezabráni udeľovať ti milosti. Môjmu milosrdenstvu neprekáža tvoja úbohosť. Dcéra moja, napíš, že čím väčšia úbohosť, tým väčšie právo má na moje milosrdenstvo. [Povzbudzuj] všetky duše k dôvere v nepochopiteľnú priepasť môjho milosrdenstva, lebo túžim po spáse všetkých. Prameň môjho milosrdenstva bol na kríži kopijou dokorán otvorený pre všetky duše – nikoho som nevylúčil.

1183) Ó, Ježišu, túžim žiť v danej chvíli. Žiť tak, akoby tento deň bol posledný v mojom živote: svedomite využívať každú chvíľu na väčšiu Božiu chválu, využívať každú príležitosť, aby to bolo duši na osoh. Na všetko hľadieť s vedomím, že nič sa nedeje bez Božej vôle. Bože nepochopiteľného milosrdenstva, zahrň celý svet a vylej sa na nás cez ľútostivé Ježišovo Srdce.

1184) Raz večer som videla ukrižovaného Pána Ježiša. Z rúk, nôh a boku mu vytekala najsvätejšia krv. Po chvíli mi Ježiš povedal: – To všetko pre spásu duší. Zamysli sa, dcéra moja, čo robíš ty pre ich krásu. Odpovedala som: “Ježišu, keď pozerám na tvoje utrpenie, tak ja nerobím pre záchranu duší takmer nič.” Pán mi povedal: – Vedz, dcéra moja, že tvoje každodenné tiché mučeníctvo v úplnom poddaní sa mojej vôli privádza veľa duší do neba. Keď sa ti zdá, že utrpenie je nad tvoje sily, pozeraj na moje rany a povznes sa nad ľudské pohŕdanie a posudzovanie. Rozjímanie o mojom umučení ti pomôže povzniesť sa nad všetko. Pochopila som mnohé veci, ktoré som predtým nedokázala pochopiť.

9.7. 1937
1185)
Večer prišla ku mne jedna zosnulá sestra. Prosila ma o jeden deň pôstu, aby som v ten deň obetovala všetky modlitby za ňu. Odpovedala som, že dobre.

1186) Na druhý deň hneď od rána som si predsavzala, že všetko obetujem na úmysel tejto sestry. Počas svätej omše som chvíľu prežívala jej utrpenie. Pocítila som v duši takú veľkú túžbu po Bohu, že sa mi zdalo, že umriem od túžby spojiť sa s ním. Trvalo to len krátku chvíľu, ale pochopila som, aká je túžba duší v očistci.

1187) Hneď po svätej omši som prosila matku predstavenú o dovolenie postiť sa, ale nedostala som ho, pretože som chorá. Keď som vošla do kaplnky, počula som tieto slová: “Keby ste sa, sestrička, postili, dostalo by sa mi tej úľavy až večer. No pre poslušnosť, ktorá vám zabránila postiť sa, som dostala tú úľavu ihneď. Poslušnosť má veľkú moc.” Po týchto slovách som počula: “Pán Boh zaplať!”

1188) Často sa modlím za Poľsko. Vidím však, ako veľmi je Boh naň nahnevaný, lebo je nevďačné. Celou dušou sa namáham, aby som ho chránila. Neprestajne pripomínam Bohu jeho prisľúbenia milosrdenstva. Keď vidím jeho hnev, vrhám sa s dôverou do priepasti milosrdenstva a ponáram do nej celé Poľsko. Vtedy nemôže uplatniť svoju spravodlivosť. Vlasť moja, koľko ma ty stojíš. Niet dňa, v ktorom by som sa za teba nemodlila.

1189) (Myšlienka sv. Vincenta de Paul: “Pán vždy prikladá svoju ruku k dielu, keď odstraňuje všetky ľudské prostriedky a káže nám konať niečo, čo presahuje naše sily.”)

1190) + Ježiš: – Zo všetkých mojich rán ako z prameňov plynie milosrdenstvo pre duše, ale rana môjho srdca je prameňom nepreskúmateľného milosrdenstva. Z tohto prameňa vyvierajú všetky milosti pre duše. Spaľujú ma plamene zľutovania, túžim ich vyliať na ľudské duše. Hovor celému svetu o mojom milosrdenstve.

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.