Katolícke čítanie (421.) – 25.2.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1191) Kým žijeme, Božia láska v nás rastie. Až do smrti by sme sa mali usilovať o lásku k Bohu. Poznala som a zakúsila, že duše, ktoré žijú láskou, sa vyznačujú veľkým svetlom v poznávaní Božích vecí – tak vo vlastnej duši, ako aj v dušiach iných. Aj prosté duše, ktoré nemajú vzdelanie, sa vyznačujú poznaním.

1192) Pri štrnástom zastavení prežívam divný pocit, že Ježiš ide do zeme. Keď je moja duša utrápená, pomyslím si len takto: Ježiš je dobrý a plný milosrdenstva. Hoci by sa mi zem prepadla pod nohami, neprestanem mu dôverovať.

1193) Dnes som počula tieto slová: – Dcéra moja, zaľúbenie môjho srdca, s rozkošou hľadím do tvojej duše. Veľa milostí zosielam jedine kvôli tebe, veľa trestov zadržiavam len kvôli tebe. Zadržiavaš ma a nemôžem sa domáhať spravodlivosti. Svojou láskou mi zväzuješ ruky.

13.7.1937
1194)
Dnes som dostala od Ježiša svetlo, ako sa mám správať k jednej sestre. Pýtala sa ma na veľa duchovných vecí, o ktorých mala pochybnosti. V skutočnosti jej však nešlo o to. Chcela sa presvedčiť, akým mám ja názor na danú vec, aby mala o mne čo hovoriť druhým sestrám. Ó, keby aspoň zopakovala tie isté slová, čo som jej hovorila, bez prekrúcania a pridávania. Ježiš ma varoval pred touto dušou. Rozhodla som sa modliť za ňu, lebo len modlitba môže osvietiť túto dušu.

1195) Ó, Ježišu môj, nič nezmenší moje ideály, teda lásku, ktorú mám voči tebe. Hoci sa na mňa zosype krupobitie prenasledovania, hoci ma priatelia opustia, hoci sa všetko sprisahá proti mne a obzor sa zatemní, hoci sa strhne búrka a budem cítiť, že som celkom sama a musím sa postaviť proti všetkému. Vtedy s úplným pokojom budem dôverovať tvojmu milosrdenstvu, ó, Bože môj, a moja nádej nebude sklamaná.

1196) Dnes som pocítila veľkú bolesť na miestach [Ježišových] rán, keď sa ku mne v refektári priblížila istá sestra, ktorá mala službu. Bolo mi dané poznať stav jej duše. Veľa som sa za ňu modlila.

1197) Náhle utíšenie búrky. Dnes v noci bola strašná búrka. Sklonila som sa tvárou k zemi a začala som odriekať Litánie k svätým. Ku koncu týchto litánií ma ovládla taká veľká ospalosť, že som nijako nemohla dokončiť modlitbu. Vtedy som sa zodvihla a povedala som Pánovi: “Ježišu, utíš búrku, lebo tvoje dieťa nie je schopné dlhšie sa modliť a trápi ma ospalosť.” Po týchto slovách som otvorila okno dokorán, ani som ho nedala na háčiky. Sestra M. mi hovorí: “Čo to robíte, veď nám víchor vytrhne okno.” Odpovedala som jej, nech pokojne spí, a búrka hneď utíchla. Na druhý deň sestry hovorili o tomto náhlom utíšení búrky, nevediac, čo to malo znamenať. Nič som na to neodpovedala, len som si pomyslela: Ježiš a Faustínka vedia, čo to znamená.

1198) Dnes som sa dozvedela, že mám cestovať do Rabky.1 Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva má v Rabke malý rekreačný dom, nazývaný Loretto. Mala som cestovať až 5. augusta, ale prosila som matku predstavenú, aby mi dovolila odcestovať ihneď. Nebola som u otca Andrasza a prosila som, aby som mohla cestovať čím skôr. Matku predstavenú trocha prekvapilo, prečo chcem tak náhle odcestovať. Ja som to však neodôvodňovala, ani som nevysvetľovala prečo. To zostane naveky tajomstvom. Za týchto okolností som si urobila jedno predsavzatie, ktorého sa budem držať.

29. [7. 1937]
1199)
Dnes cestujem do Rabky. Na chvíľu som vošla do kaplnky a prosila som Pána Ježiša o šťastnú cestu. V mojej duši však bolo hlucho a temno. Pocítila som, že som sama, nemám nikoho. Prosila som Ježiša, aby bol so mnou. V tej chvíli som pocítila v duši jeden lúčik svetla, že Ježiš je so mnou. No po tejto milosti sa tma zväčšila a ešte väčší mrak zahalil moju dušu. Vtom som povedala: “Staň sa tvoja vôľa, ty všetko môžeš.” Keď som cestovala vlakom, pozerala som cez okno na krásne okolie a hory. Ešte väčšie útrapy však doľahli na moju dušu.

1200) Keď ma sestry obklopili a začali srdečne vítať, moje utrpenie sa zväčšilo. Chcela som sa ukryť a v samote si chvíľu odpočinúť, zostať sama. V takých chvíľach ma nemôže potešiť žiadne stvorenie. A hoci by som chcela povedať niečo o sebe, zakúsila by som nové muky. Práve preto som v týchto chvíľach mlčala. Mlčky som sa poddávala Božej vôli a to ma upokojovalo. Od stvorení nežiadam nič. Stýkam sa s ními len natoľko, nakoľko je to nutné. Zdôverovať sa nebudem – iba vtedy, ak to bude vyžadovať Božia sláva. Prebývam s anjelmi.

Ruženec - android aplikácia
  • 1
    Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva má v Rabke malý rekreačný dom, nazývaný Loretto.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.