Katolícke čítanie (424.) – 28.2.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1201) Cítim s tu zdravotne tak zle, že som nútená zostávať v posteli. V celom hrudníku pociťujem zvláštne ostré bolesti, nemôžem ani rukou pohnúť. Jedna noc bola taká, že som musela úplne nehybne ležať. Mala som pociť, že ak sa pohnem, všetko sa mi v pľúcach roztrhne. Tá noc nemala konca. Spájala som sa s ukrižovaným Ježišom a prosila som nebeského Otca za hriešnikov. Hovoria, že choroba pľúc nespôsobuje také ostré bolesti, a predsa ich stále cítim. Tu sa mi zdravotný stav tak zhoršil, že musím ležať v posteli. Sestra M. povedala, že tu sa nebudem lepšie cítiť, pretože nie každému chorému Rabka prospieva.

1202) Dnes som nemohla ísť ani na svätú omšu, ani na sväté prijímanie. V utrpeniach duše i tela som opakovala: staň sa Pánova vôľa. Viem, že tvoja štedrosť je neprekonateľná. Vtom som začula spev anjela, ktorý vyspieval celý môj život, všetko, čo priniesol. Prekvapilo ma to, ale i povzbudilo.

1203) Svätý Jozef ma požiadal, aby som mala k nemu stálu úctu. Sám mi povedal, aby som sa každý deň pomodlila trikrát Otčenáš, Zdravas’, Sláva Otcu a raz Rozpomeň sa.1 “Rozpomeň sa…” – modlitba k sv. Jozefovi, ktorú sa kedysi sestry Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva modlievali každý deň. Hľadel na mňa s veľkou dobroprajnosťou a dal mi poznať, ako veľmi podporuje toto dielo. Presľúbil mi svoju zvláštnu pomoc a ochranu. Každý deň sa modlím tieto modlitby a cítim jeho zvláštnu ochranu.

1.8.1937
1204) Jednodňové exercície

Exercície utrpenia. Ach, Ježišu, v týchto dňoch bolesti nie som schopná žiadnej modlitby. Tlak na telo i dušu sa zosilňuje. Ach, Ježišu môj, ty predsa vidíš, že tvoje dieťa je slabé. Nenamáham sa príliš, ale radšej svoju vôľu poddávam Ježišovej vôli. Ach, Ježišu, ty si pre mňa vždy Ježišom.

1205) Keď som odišla na spoveď, nedokázala som sa ani spovedať, ale kňaz odrazu poznal stav mojej duše a povedal mi: “Napriek všetkému budete spasená, ste na dobrej ceste. No možné je aj to, že predchádzajúce svetlo sa nevráti. Boh môže ponechať vašu dušu do smrti v takých tmách a temnotách. Vo všetkom sa však poddajte Božej vôli.”

1206) Dnes som začala novénu k najsvätejšej Matke pred slávnosťou Nanebovzatia na tri úmysly: prvý – aby som sa mohla vidieť s kňazom Dr. Sopočkom, druhý – aby Boh urýchlil uskutočnenie toho diela, tretí – za vlasť.

10.8.
1207)
Dnes sa vraciam do Krakova v spoločnosti jednej sestry. Moja duša je ponorená do utrpenia. Ustavične sa s ním zjednocujem silou vôle, on je moja sila a moc.

1208) Buď požehnaný, ó, Bože, za všetko, čo mi zosielaš. Bez tvojej vôle sa nič nedeje pod slnkom. Nemôžem preniknúť tvoje tajomstvá, ktoré sa ma týkajú, ale prikladám ústa k podanému kalichu. Ježišu, dôverujem ti.

1209) Novéna k Božiemu milosrdenstvu,2 Novéna uvedená v Denníčku bola v roku 1937 vytlačená s istými zmenami v brožúrke Chrystus, Kráľ Milosierdzia (Kristus, Kráľ milosrdenstva, vydavateľstvo: J. Cebulski, Krakov). Na obálke brožúrky bol umiestnený farebný obrázok predstavujúci milosrdného Krista s lúčmi a nápisom: “Ježišu, dôverujem ti.” Obsah tvorili: Novéna k Božiemu milosrdenstvu, litánie a korunka. Predstavená domu v Krakove matka Irena Krzyžanowská rozoslala tieto brožúrky do domov kongregácie. ktorú mi prikázal Ježiš napísať a vykonať pred sviatkom milosrdenstva. Začína sa na Veľký piatok. – Túžim, aby si počas týchto deviatich dní privádzala duše k prameňu môjho milosrdenstva, aby načerpali silu, úľavu a všetky milosti, ktoré budú potrebovať v ťažkostiach života a zvlášť v hodine smrti. Každý deň privedieš do môjho srdca inú skupinu duší a ponoríš ich do mora môjho milosrdenstva. A ja všetky tieto duše privediem do domu môjho Otca. Budeš to robiť v tomto aj v budúcom živote. A duši, ktorú privedieš k prameňu môjho milosrdenstva, nič neodmietnem. Každý deň budeš prosiť môjho Otca pre moje bolestné umučenie o milosti pre tieto duše. Odpovedala som: “Ježišu, neviem, ako sa mám modliť túto novénu a ktoré duše mám ako prvé priviesť do tvojho najľútostivejšieho Srdca.” A Ježiš mi odpovedal, že mi každý deň povie, ktoré duše mám priviesť do Jeho Srdca.

1210) Prvý deň. – Dnes mi priveď celé ľudstvo, zvlášť všetkých hriešnikov, a ponor ho do mora môjho milosrdenstva. Tým ma potešíš v trpkom smútku, ktorý mi spôsobuje stata duší.

Ruženec - android aplikácia
  • 1
    “Rozpomeň sa…” – modlitba k sv. Jozefovi, ktorú sa kedysi sestry Kongregácie Matky Božieho Milosrdenstva modlievali každý deň.
  • 2
    Novéna uvedená v Denníčku bola v roku 1937 vytlačená s istými zmenami v brožúrke Chrystus, Kráľ Milosierdzia (Kristus, Kráľ milosrdenstva, vydavateľstvo: J. Cebulski, Krakov). Na obálke brožúrky bol umiestnený farebný obrázok predstavujúci milosrdného Krista s lúčmi a nápisom: “Ježišu, dôverujem ti.” Obsah tvorili: Novéna k Božiemu milosrdenstvu, litánie a korunka. Predstavená domu v Krakove matka Irena Krzyžanowská rozoslala tieto brožúrky do domov kongregácie.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.