Katolícke čítanie (435.) – 10.3.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela


1231) + J.M.J. – Dnes prišiel Ježiš, v srdci tróni, – zostúpil rovno z neba. – Stvoriteľ sveta, chlieb nám daný, – učí nás viac sa nebáť.
Ó, večný Bože v mojej hrudi, – spievam ti, že si svätý. – Anjelský spev tu všade prúdi, – tóny sú Božie kvety.
Nespájaš sa len s archanjelmi, – ale aj s ľudom prostým, – ktorý ťa vždy len chváli veľmi – a stavia k tebe mosty.
Do srdca vstúp mi, je ti bytom, – si kráľom večnej slávy. – Panuj v ňom! Skromne chcem byť pritom, – to nikdy neunaví.
Veľký si, Bože, prenesmierny, – ponížiť si sa ráčil, – pokorne vzdávam svoje vďaky, – a prosím, – aby si ma spasil.


1232) + J.M.J. – Sladká si, Panna Mária naša, – si vzorom môjho bytia. – Žiariš mi nocou, smútky zhášaš, – dlane tvoj závan cítia.
Vrúcne čistá, naša Matka, – zrkadlíš Božie žiary, – dávaš mi Pána, taká sladká, – chrániť ma sa ti darí.

1233) Krakov 10.8.1937, sestra Mária Faustína od Najsvätejšej sviatosti
Hostia svätá, prameň sladký, – ty dávaš duši sily. – Vzal si telo z Panny, matky, – do srdca ste sa ukryli.


1234) Štvrtý denníček + J.M.J.
Všetko pre teba, Ježišu. Každým úderom srdca túžim zvelebovať tvoje milosrdenstvo a zo všetkých síl túžim povzbudzovať duše k dôvere v toto milosrdenstvo, ako si mi sám prikázala, ó, Pane.

1235) V srdci, v mojej duši je tmavá noc. Pred mojím rozumom je nepreniknuteľný múr, ktorý mi zakrýva Boha, ale táto temnota nie je z mojej príčiny. Je to zvláštne utrpenie, ktoré sa bojím presne opisovať, ale aj v tomto stave sa usilujem byť verná tebe, môj Ježišu, vždy a vo všetkom. Moje srdce bije len pre teba.

10.8.1937
1236)
Dnes som sa vrátila z Rabky do Krakova. Cítim sa veľmi chorá. Len Ježiš vie, ako veľmi trpím. V týchto dňoch som bola celkom podobná ukrižovanému Ježišovi. Vyzbrojila som sa trpezlivosťou, aby som každej sestre odpovedala, prečo som tam nemohla byť, že som sa cítila zdravotne horšie. Vedela som však, že niektoré sestry sa nepýtajú preto, aby spolucítili s mojím utrpením, ale aby k bolestiam pridali nové.

1237) Ó, Ježišu, aká temnota a ničota ma obklopuje a preniká. Ježišu môj, nenechávaj ma samu, udeľ mi milosť, aby som ti bola verná. Aj keď nemôžem preniknúť tajomstvo tohto dopustenia, predsa je v mojej moci povedať: buď vôľa tvoja.

12.8. [1937]
1238)
Dnes som sa videla s kňazom Dr. Sopočkom. Cestoval cez Krakov a na chvíľu sa u nás zastavil. Túžila som sa s ním stretnúť a Boh moje prianie splnil. Ten kňaz je vzácna duša, až po okraj naplnená Bohom. Moja radosť bola veľká. Poďakovala som Bohu za túto veľkú milosť, lebo pre väčšiu Božiu slávu som sa chcela s ním vidieť.

1239) Ó, živá hostia, ukrytý Ježišu, ty vidíš stav mojej duše. Sama od seba nie som schopná ani len vysloviť tvoje sväté meno. Zo srdca nemôžem vydobyť oheň lásky, ale kľačiac pri tvojich nohách, upieram pohľad svojej duše, pohľad vernosti, na svätostánok. Ty si vždy ten istý, hoci v mojej duši nastala zmena. Verím, že príde chvíľa, v ktorej odhalíš svoj obličaj, a tvoje dieťa znova uzrie tvoje sladkú tvár. Čudujem sa ti, Ježišu, že sa môžeš tak dlho ukrývať predo mnou. Ako môžeš zadržiavať tú veľkú lásku, ktorou ma miluješ? V príbytku môjho srdca načúvam a čakám na tvoj príchod, jediný poklad môjho srdca.

1240) Pán Ježiš sa veľmi zastáva svojich zástupcov na zemi. Veľmi je s nimi spojený a káže mi uprednosťňovať ich mienku pred svojou. Poznala som veľkú dôvernosť [aká je] medzi Ježišom a kňazom. Čo kňaz povie, to Ježiš bráni a často sa prispôsobuje jeho želaniam. Neraz robí závislým svoj vzťah s dušou od jeho mienky. Zvláštne milosti mi pomohli poznať, ako veľmi si sa s nimi podelil o svoju moc a tajomstvo, ó, Ježišu, viac ako s anjelmi. Teším sa z toho, lebo to všetko je pre moje dobro.

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.