Katolícke čítanie (442.) – 17.3.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

22. 8. 1937
1251)
Dnes ráno prišla ku mne panna – sv. Barbora – a odporučila mi, aby som počas deviatich dní obetovala sväté prijímanie za svoj kraj, že takto uzmierim Boží hnev. Táto panna mala korunu z hviezd a v ruke meč. Svetlo koruny bolo také isté ako svetlo meča, šaty mala biele, vlasy rozpustené. Bola taká krásna, že keby som nepoznala Pannu Máriu, myslela by som si, že je to ona. Teraz chápem, že všetky panny sa vyznačujú zvláštnou krásou, ktorá z nich vyžaruje.

25. 8. 1937
1252)
Dnes k nám pricestoval kňaz Dr. Sopočko a bude tu do tridsiateho. Nesmierne som sa potešila, lebo len Boh vie, ako veľmi som túžila stretnúť sa s ním kvôli tomu dielu, ktoré Boh cez neho koná. Hoci jeho návšteva bola spojená s istými nepríjemnosťami.

1253) + Keď slúžil svätú omšu, pred pozdvihovaním som videla ukrižovaného Pána Ježiša, ktorý zvesil pravú ruku z kríža. Svetlo, ktoré vychádzalo z rany, sa dotýkalo jeho ramena. To sa opakovalo na troch svätých omšiach. Pochopila som, že Boh mu dá silu splniť toto dielo napriek ťažkostiam a protivenstvám. Táto Bohu milá duša je ukrižovaná mnohorakými utrpeniami, ale vôbec sa tomu nečudujem, lebo Boh tak zaobchádza s tými, ktorých zvlášť miluje.

1254) + Dnes 29. [augusta] som dostala dovolenie na dlhší rozhovor s kňazom Dr. Sopočkom. Dozvedela som sa, že aj keď sú ťažkosti, toto dielo predsa postupuje dopredu a že záležitosti týkajúce sa ustanovenia sviatku veľkého milosrdenstva pokročili a k jeho ustanoveniu už veľa nechýba. Treba sa však ešte veľa modliť, aby ustúpili isté ťažkosti.

1255) “A teraz, čo sa týka vás, je dobré, že ste taká indiferentná,1 “Indiferentnosť” znamená dokonalú vnútornú slobodu pre voľbu, ktorá nie je vopred ničím ovplyvnená, je to stav slobody ducha, ktorý umožňuje voliť medzi vecami iba s ohľadom na Božiu vôľu. (Sv. Ignác z Loyoly, DC č. 23, poznámka 9) čo sa týka Božej vôle, a vyrovnanejšia, snažte sa dbať o túto vyrovnanosť. A teraz, čo sa týka všetkých týchto vecí, ste celkom závislá od otca Andrasza, ja s ním úplne súhlasím. Nerobte nič na vlastnú päsť, ale vo všetkom sa vždy dohodnite s vaším duchovným vodcom. Vo všetkom zachovávajte rovnováhu a čo najväčší pokoj. Ešte jedna vec, dal som vytlačiť korunku, ktorá má byť na opačnej strane obrázka, a aj modlitby, podobné litániám, tiež na opačnej strane obrázka. Taktiež jeden väčší obrázok a s nimi niekoľko strán s novénou k Milosrdenstvu. Modlime sa, aby to bolo schválené.”2 Na tlač textov s náboženským obsahom musí dať súhlas (imprimatur) príslušná cirkevná vrchnosť. Kňaz Michal Sopočko dostal takýto súhlas na tlač spomínaných modlitieb.

30. [8. 1937]
1256)
Dnes ráno odcestoval kňaz Dr. Sopočko. Keď som sa pohrúžila do ďakovnej modlitby za veľkú Božiu milosť, že som sa mohla s ním vidieť, zrazu som bola zvláštne spojená s Pánom, ktorý mi povedal: – Je to kňaz podľa môjho srdca, jeho úsilie je mi milé. Vidíš, dcéra moja, že moja vôľa sa musí uskutočniť, a to, čo som ti prisľúbil, dodržím. Cez neho rozsievam útechu pre trpiace a utrápené duše, cez neho sa mi zapáčilo rozšíriť úctu k môjmu milosrdenstvu. Cez toto dielo milosrdenstva sa ku mne priblíži viac duší, než keby dňom i nocou rozhrešoval až do konca svojho života. Lebo takto by pracoval len do konca života a cez toto dielo bude pracovať do konca sveta.

1257) Aby som sa s ním mohla stretnúť, konala som si novénu. No ešte som ju ani neskončila a Boh mi už udelil túto milosť.

1258) Ó, Ježišu môj, málo som využila túto milosť, ale nezáviselo to odo mňa, hoci na druhej strane veľmi veľa.

1259) + Počas rozhovoru som poznala, že jeho duša je utrápená. Táto duša je ukrižovaná, podobná Spasiteľovi. Tam, kde zaslúžene očakáva útechu, nachádza kríž. Žije medzi mnohými priateľmi, a nemá nikoho okrem Ježiša. Tak Boh oberá o všetko dušu, ktorú osobitne miluje.

1260) Dnes som počula tieto slová: – Dcéra moja, buď pred mojimi zástupcami vždy ako dieťa, lebo inak nebudeš mať úžitok z mojich milostí, ktoré cez nich na teba zosielam.

Ruženec - android aplikácia
  • 1
    “Indiferentnosť” znamená dokonalú vnútornú slobodu pre voľbu, ktorá nie je vopred ničím ovplyvnená, je to stav slobody ducha, ktorý umožňuje voliť medzi vecami iba s ohľadom na Božiu vôľu. (Sv. Ignác z Loyoly, DC č. 23, poznámka 9)
  • 2
    Na tlač textov s náboženským obsahom musí dať súhlas (imprimatur) príslušná cirkevná vrchnosť. Kňaz Michal Sopočko dostal takýto súhlas na tlač spomínaných modlitieb.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.