Katolícke čítanie (449.) – 24.3.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1271) Keď som poznala, aké nebezpečné je v dnešných časoch byť na vrátnici vzhľadom na revolučné nepokoje a akú nenávisť cítia zlí ľudia ku kláštorom, išla som sa porozprávať s Pánom. Prosila som, aby zariadil, nech sa nijaký zlý človek nepriblíži k vrátnici. Vtom som začula slová: – Dcéra moja, vo chvíli, keď si išla na vrátnicu, postavil som pri bráne cherubína, aby ju strážil, môžeš byť pokojná. Keď som sa po rozhovore s Pánom vrátila, uvidela som biely obláčik a v ňom cherubína so zloženými rukami, jeho pohľad bol ako blesk, poznala som, že v tomto pohľade horí oheň lásky k Bohu…

14.9. [1937]
1272)
Povýšenie Svätého kríža. Dnes som poznala, že tento kňaz1 Kňaz Michal Sopočko. zakúša veľké protivenstvá v celej tejto záležitosti. Stavajú sa proti nemu dokonca nábožné duše, ktoré horlia za Božiu slávu, a to, že sa nedá znechutiť, je výhradne Božia milosť.

1273) Ježiš: – Dcéra moja, myslíš si, že si už dosť napísala o mojom milosrdenstve? To, čo si napísala, je len jedna kvapôčka v oceáne. Som sama Láska a Milosrdenstvo samo, neexistuje úbohosť, ktorá by sa mohla merať s mojím milosrdenstvom. Žiadna úbohosť ho nemôže vyčerpať, lebo vo chvíli, keď sa dáva, stáva sa väčším. Duša, ktorá dôveruje v moje milosrdenstvo, je najšťastnejšia, lebo ja sám sa o ňu starám.

1274) Moja duša veľmi trpí, keď viem, že niekto uráža Boha. Dnes som poznala, že neďaleko našej vrátnice sa páchali ťažké hriechy. Bolo to večer, vrúcne som sa modlila v kaplnke, potom som si šla vykonať bičovanie. Keď som opäť pokľakla na modlitbu, Pán mi dal poznať, ako trpí duša zavrhnutá Bohom…. Mala som pocit, že mi roztrhne srdce, a zároveň som poznala, ako taká duša zraňuje najmilosrdnejšie Ježišovo Srdce. To úbohé stvorenie nechce prijať Božie zmilovanie. Čím viac Bohh prenasledoval dušu svojím milosrdenstvom, tým bude voči nej spravodlivejší.

1275)Sekretárka moja, napíš, že som štedrejší voči hriešnikom ako voči spravodlivým. Pre nich som zostúpil na zem… pre nich som prelial krv, nech sa neboja priblížiť ku mne, oni najviac potrebujú moje milosrdenstvo.

16.9. [1937]
1276)
Dnes som vrúcne túžila vykonať si svätú hodinu pred Najsvätejšou sviatosťou, ale Božia vôľa bola iná. O ôsmej hodine som dostala také prudké bolesti, že som si musela ihneď ľahnúť do postele. Tri hodiny, do jedenástej večer, som sa zvíjala v týchto bolestiach. Nepomohol mi nijaký liek, čo som prijala, to som vyvrátila, chvíľami som od bolesti strácala vedomie. Ježiš mi dal poznať, že takto som mala účasť na jeho zomieraní v Getsemanskej záhrade a že tieto utrpenia dopustil sám ako zadosťučinenie Bohu za duše zavraždené v telách zlých matiek. Tieto bolesti som zažila už trikrát, začínajú sa vždy o ôsmej a [trvajú] do jedenástej večer. Nijaký liek mi nemôže tieto bolesti zmenšiť. Keď sa blíži jedenásta hodina, samy ustupujú a vtedy zaspávam. Na druhý deň sa cítim veľmi slabá. Prvý raz sa mi to stalo v sanatóriu. Lekári nevedeli, čo to je. Ani injekcia, ani nijaký liek mi nepomáhali. Sama som nechápala, aké to boli utrpenia. Hovorila som lekárovi, že ešte nikdy v živote som podobné bolesti nemala, on povedal, že nevie, odkiaľ sa berú tie bolesti. Teraz viem, aká to bola bolesť, lebo mi to Pán dal poznať… Keď si však pomyslím, že možno budem ešte niekedy podobne trpieť, celá sa chvejem. Neviem však, či budem ešte niekedy podobne trpieť, nechávam to na Boha. Čo sa Bohu páči zoslať, všetko prijmem s odovzdanosťou a láskou. Kiežby som mohla týmito utrpeniami zachrániť aspoň jednu dušu pred vraždou.

1277) Po týchto bolestiach dokážem na druhý deň vycítiť stav duší a ich postoj voči Bohu, som preniknutá skutočným poznaním.

1278) Eucharistiu prijímam ako anjeli. Moja duša je zaliata Božím svetlom a sýti sa ním, city sú odumreté – je to skrz-naskrz duchovné spojenie s Pánom, je to veľká prevaha ducha nad prirodzenosťou.

1279) Pán mi udelil poznanie milosti, ktorými ma neprestajne zahŕňa. Toto svetlo ma preniklo do hĺbky a pochopila som nepochopiteľnú Božiu priazeň, ktorú mi Boh prejavuje. Zostala som v cele v dlhom vďakyvzdávaní, ležiac dolu tvárou na zemi, a vylievala som slzy vďačnosti. Nemohla som sa zodvihnúť zo zeme, lebo vždy, keď som sa chcela zodvihnúť, Božie svetlo mi dávalo nové poznanie Božej milosti. Až na tretí raz som mohla vstať. Ako dieťa som cítila, že všetko, čo vlastní nebeský Otec, je moje. Sám ma zodvihol zo zeme až k svojmu srdcu. Cítila som, že všetko, čo jestvuje, je výlučne moje, a ja po tom všetkom vôbec netúžim, lebo mi stačí sám Boh.

1280) Dnes som poznala, s akou nechuťou prichádza Pán do istej duše vo svätom prijímaní. Vstupuje do toho srdca ako do žalára na mučenie a trápenie. Odprosovala som ho a vynahrádzala som za toto zneuctenie.

Ruženec - android aplikácia
  • 1
    Kňaz Michal Sopočko.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.