Katolícke čítanie (452.) – 27.3.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1281) Pán mi dal poznať, že sa uvidím so svojím bratom.1 Sestra Faustína mala dvoch bratov – Stanislava a Mieczyslawa Kowalských. Ďalej sa dozvedáme, že ju navštívil Stanislav. Nemohla som pochopiť, ako sa s ním uvidím a prečo by mal za mnou pricestovať, hoci som vedela, že má milosť Božieho povolania, ale načo by za mnou cestoval? Zanechala som však toto mudrovanie a uverila som, že ak mi Pán dal poznať, že príde, má mi to stačiť. Mysľou som sa spojila s Bohom a prestala som sa zaoberať stvorením. Všetko som odovzdala Pánovi.

1282) + Keď prichádzajú na vrátnicu druhý raz tí istí chudobní, zaobchádzam s nimi s väčšou láskavosťou a nedávam im poznať, že tu už raz boli, aby som ich nezahanbila, a oni mi vtedy otvorene rozprávajú o svojich trápeniach a potrebách. Hoci sestra M. mi hovorieva, že tak sa so žobrákmi nezaobchádza, a zavrie im dvere pred nosom. No keď jej niet, zaobchádzam s nimi tak, ako by konal môj Učiteľ. Niekedy dá človek viac, keď nedá nič, než keby dal veľa, ale drsným spôsobom.

1283) Pán mi často dáva vnútorne poznať osoby, s ktorými sa pri bráne stýkam. Istá poľutovaniahodná duša mi sama chcela niečo porozprávať. Využila som príležitosť a jemne som jej dala najavo, v akom úbohom stave je jej duša. Odišla s lepším duševným rozpoložením.

17. 9. [1937]
1284)
Ó, Ježišu, vidím okolo seba toľko krásy, za ktorú ti ustavične vzdávam vďaky. Všimla som si však, že niektoré duše sú ako kamene, vždy chladné a bez citu. Ani zázraky ich príliš nedojímajú, hľadia len na seba, a tak nevidia nič okrem seba.

1285) Obklopil si ma v mojom živote svojou nežnou a láskavou starostlivosťou väčšmi, než môžem pochopiť, lebo až potom úplne pochopím tvoju dobrotu, keď bude strhnutý závoj. Túžim, aby celý môj život bol neprestajným vzávaním vďaky tebe, Bože.

1286) + Vďaka ti, Bože, za všetky milosti, – ktorými ma neprestajne zahŕňaš, – ktoré mi svietia ako lúče slnka – a ktorými mi istú cestu ukazuješ.
Vďaka ti, Bože, že si ma stvoril, – že si ma povolal k bytiu z ničoty – a svoje božské znamenie do mňa vložil. – Urobil si to jedine z lásky.
Vďaka ti, Bože, za krst svätý, – ktorý ma vštepil do Božej rodiny. – Je to dar milosti, veľký a nepochpiteľný, – ktorý premieňa naše duše.
Vďaka ti, Pane, za svätú spoveď, – za ten prameň veľkého milosrdenstva, – ktoré je nevyčerpateľné, – za to nepochopiteľné žriedlo milosti, – v ktorom belejú duše hriechom poškvrnené.
Vďaka ti, Ježiš, za sväté prijímanie, – v ktorom nám samého seba dávaš. – Cítim, ako tvoje Srdce v mojej hrudi bije, – ako sám vo mne Boží život rozvíjaš.
Vďaka ti, Duch Svätý, za sviatosť birmovania, – ktorá ma pasuje za tvojho rytiera. – Dáva duši silu na každú chvíľu – a od zlého chráni ma.
Vďaka ti, Bože, za milosť povolania – slúžiť len tebe. – Dávaš mi možnosť milovať ťa bez výhrady, – to je veľká pocta pre moju dušu.
Vďaka ti, Pane, za večné sľuby, – za tento zväzok čistej lásky, – že si ráčil spojiť svoje čisté Srdce s mojím – a zjednotiť ich v čistom zväzku.
Vďaka ti, Pane, za sviatosť pomazania chorých, – ktorá ma bude v poslednej chvíli posilňovať. – V boji mi pomôže k spáse – a duši dá silu, aby sme sa mohli večne radovať.
Vďaka ti, Bože, za všetky vnuknutia, – ktorými ma zahŕňa tvoja dobrota, – za všetky vnútorné osvietenia, – ktoré nemožno vypovedať, ale srdce to cíti.
Vďaka ti, Svätá Trojica, za to množstvo milostí, – ktorými si ma zahŕňala po život celý. – Moja vďačnosť vzrastie, keď zavíta úsvit večný, – keď po prvý raz zanôtim na tvoju slávu.

1287) + Napriek tichu, ktoré vládne v mojej duši, vediem ustavičný boj s nepriateľom duše. Stále objavujem jeho nové nástrahy a boj sa znovu začína. Pripravujem sa v čase pokoja a bdiem, aby ma nepriateľ nenašiel nepripravenú. Keď vidím jeho veľkú zlobu, zostávam v pevnosti, teda v Najsvätejšom Ježišovom Srdci.

19. 9. [1937]
1288)
Dnes mi Pán povedal: – Dcéra moja, napíš, že ma veľmi bolí, keď rehoľné duše pristupujú k sviatosti lásky len zo zvyku, akoby nerozlišovali tento pokrm. Nenachádzam v ich srdciach ani vieru, ani lásku. Do takýchto duší idem neochotne, lepšie by bolo, keby ma neprijímali.

1289) Najsladší Ježišu, rozpáľ moju lásku k tebe a premeň ma na seba. Zbožšti ma, aby ti moje skutky boli milé, nech to urobí sila svätého prijímania, ktoré každý deň prijímam. Ako veľmi túžim byť premenená celkom na teba, ó, Pane.

19. 9. 1937
1290)
Dnes ma navštívil rodný brat Stanko. Nesmierne som sa potešila tejto peknej dušičke, ktorá má tiež v úmysle slúžiť Bohu. Sám Boh ju priťahuje k svojej láske. Dlho sme sa rozprávali o Bohu, o jeho dobrote. Počas rozhovoru s ním som poznala, ako veľmi je Bohu milá táto dušička. Matka predstavená mi dovolila častejšie sa s ním vidieť. Keď ma prosil o radu vo veci vstupu do rehole, odpovedala som mu: “Veď ty najlepšie vieš, čo Pán od teba žiada.” Spomenula som mu rehoľu jezuitov, “ale vstúp, kde sa ti páči”. Sľúbila som, že sa budem za neho modliť, a rozhodla som sa vykonať si novénu k Božskému Srdcu na orodovanie kňaza Petra Skargu, zverejnenú v Poslovi Ježišovho Srdca,2 Posol Ježišovho Srdca (v poľštine: Poslaniec Serca Jezosowego) – mesačník, ktorý od roku 1872 vydávajú jezuiti v Krakove. pretože má veľké ťažkosti v tejto záležitosti. Pochopila som, že tejto veci viac pomôže modlitba ako rada…

Ruženec - android aplikácia

  • 1
    Sestra Faustína mala dvoch bratov – Stanislava a Mieczyslawa Kowalských. Ďalej sa dozvedáme, že ju navštívil Stanislav.
  • 2
    Posol Ježišovho Srdca (v poľštine: Poslaniec Serca Jezosowego) – mesačník, ktorý od roku 1872 vydávajú jezuiti v Krakove.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.