Katolícke čítanie (456.) – 31.3.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

21.9. [1937]
1291)
Keď som sa dnes v noci viackrát prebudila, aspoň krátko, ale z celého srdca som ďakovala Bohu za všetky milosti, ktoré udelil mne a našej kongregácii. Rozjímala som o jeho veľkej dobrote.

1292) Keď som prijala Pána Ježiša, povedala som mu: “Ježišu, toľko ráz som dnes v noci myslela na teba.” Ježiš mi odpovedal: – A ja som myslel na teba skôr, než som ťa povolal k bytiu. “Ježišu, ako si na mňa mysles? – Ako ti dať podiel na svojom večnom šťastí. Po tých slovách moju dušu zaplavila Božia láska. Nemohla som vyjsť z údivu, ako nesmierne nás Boh miluje.

1293) Keď som napriek úprimnému predsavzatiu opäť urobila tú istú chybu, hoci išlo o malú nedokonalosť, skôr neúmyselnú, predsa som pocítila v duši takú živú bolesť, že som prerušila svoju prácu a na chvíľu som išla do kaplnky. Padla som Ježišovi k nohám a s láskou a veľkou bolesťou som odprosovala Pána. Hanbila som sa o to väčšmi, že ráno po svätom prijímaní v rozhovore s ním som mu prisľúbila, že mu budem verná. Vtom som počula slová: – Keby nebolo tej malej nedokonalosti, neprišla by si za mnou. Vedz, že vždy, keď prichádzaš ku mne a ponížene ma prosíš o odpustenie, vlievam mnoho milostí do tvojej duše. Tvoja nedokonalosť sa predo mnou stráca a vidím iba tvoju lásku a pokoru, nič nestrácaš, ale veľa získavaš…

1294) Pán mi dal poznať, že keď duša neprijíma milosti, ktoré sú pre ňu určené, v tej istej chvíli ich dostáva iná duša. Ó, môj Ježišu, urob ma hodnou prijať milosti, lebo sama od seba nemôžem nič urobiť, ba bez tvojej pomoci ani dôstojne nevyslovím tvoje meno.

25.9. [1937]
1295)
Keď som poznala, aké veľké ťažkosti sú v celej tejto záležitosti, išla som za Pánom a hovorím mu: “Ježišu, ty nevidíš, ako sťažujú tvoje dielo?” A v duši som začula hlas: – Rob, čo je v tvojej moci, a o ostatné sa nestaraj. Ťažkosti svedčia o tom, že to dielo je moje. Buď spokojná, ak urobíš všetko, čo je v tvojich silách.

1296) Dnes som otvorila bránu matke predstavenej a poznala som, že ide do mesta vybavovať záležitosti týkajúce sa Božieho milosrdenstva.1 Pravdepodobne pre vytlačenie brožúrok s novénou, korunkou a litániami k Božiemu milosrdenstvu. Táto predstavená najviac urobila pre celé dielo milosrdenstva.

1297) Dnes som sa neopatrne opýtala dvoch chudobných detí, či naozaj nemajú doma čo jesť. Deti mi neodpovedali a odišli z vrátnice. Pochopila som, ako ťažko sa im rozpráva o svojej biede. Rýchlo som išla za nimi a zavolala som ich späť. Dala som im, čo som len mohla a na čo som mala dovolenie.

1298) Vyslyš ma, Bože, vždy keď vzdychám, – zmiluj sa, keď ťa prosím. – Zľutuj sa napriek mojim chybám, – osuš mi slzy rosy.
Všemohúci, si láskyplný, – verím ti bezodkladne. – Nech sa vždy tvoja vôľa splní, – hoci aj na zem padnem.
Milosrdne sa kloníš ku mne, – bez hraníc tvoje dobrá, – neverím veru nerozumne, – do srdca si ma zobral.
Po celom svete znejte hlasy – o sláve nášho Pána. – Milosrdný nás všetkých spasí, – jemu som odovzdaná.

27.9. [1937]
1299)
Dnes sme s matkou predstavenou išli k istému pánovi,2 Pravdepodobne k J. Cebulskému, majiteľovi veľkého obchodu s náboženskými predmetmi. u ktorého sa tlačili a maľovali malé obrázky Božieho milosrdenstva, modlitby k Božiemu milosrdenstvu3 Litánie k Božiemu milosrdenstvu (pozri Denníček 949). a korunka,4 Korunka Božieho milosrdenstva (pozri Denníček 475 – 476). ktoré sú už schválené.5 Ide o cirkevné schálenie na tlač. Mohli sme vidieť aj väčší obraz, už opravený.6 Kópia obrazu Eugena Kazimirowského, ktorú pre kňazov redemptoristov urobila Lucia Balzukiewiczówna z Vilniusu. Táto kópia bola potom umiestnená v Krakove. Je veľmi podobný [zjaveniu], nesmierne som sa tomu potešila. Keď som sa pozrela na ten obraz, prenikla ma taká živá Božia láska, že chvíľu som nevedela, kde som.

1300) Keď sme vybavili celú záležitosť, šli sme do Kostola najsvätejšej Panny Márie. Zúčastnili sme sa na svätej omši, počas ktorej mi dal Pán poznať, koľko ľudí bude spasených skrze toto dielo. Potom som sa ponorila do vnútorného rozhovoru s Pánom. Ďakovala som mu, že mi ráčil dať tú milosť, že môžem vidieť úctu, ktorá sa šíri k jeho nepochopiteľnému milosrdenstvu. Začala som hlbokú ďakovnú modlitbu. Ó, aká veľká je Božia štedrosť. Nech je zvelebený Pán, ktorý je verný svojim prisľúbeniam…

Ruženec - android aplikácia

 • 1
  Pravdepodobne pre vytlačenie brožúrok s novénou, korunkou a litániami k Božiemu milosrdenstvu.
 • 2
  Pravdepodobne k J. Cebulskému, majiteľovi veľkého obchodu s náboženskými predmetmi.
 • 3
  Litánie k Božiemu milosrdenstvu (pozri Denníček 949).
 • 4
  Korunka Božieho milosrdenstva (pozri Denníček 475 – 476).
 • 5
  Ide o cirkevné schálenie na tlač.
 • 6
  Kópia obrazu Eugena Kazimirowského, ktorú pre kňazov redemptoristov urobila Lucia Balzukiewiczówna z Vilniusu. Táto kópia bola potom umiestnená v Krakove.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.