Katolícke čítanie (459.) – 3.4.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1301) Matka Irena1 Matka Irena Krzyžanowská – predstavená domu. má podivuhodne veľa Božieho svetla vzhľadom na celú túto záležitosť. Ona prvá súhlasila s tým, aby sa realizovali Pánove želania. Hoci až dva roky po zjaveniach sa stala mojou predstavenou, predsa len ona prvá išla so mnou, keď sa začal maľovať obraz.2 Obraz Eugena Kazimirowského. Aj teraz, keď sa tlačia niektoré veci o Božom milosrdenstve a kopírujú maličké obrázky, zasa práve ona chodila so mnou vybavovať túto záležitosť. Boh to všetko tak zvláštne zariadil. Začalo sa to vo Vilniuse a teraz Božia vôľa tak riadila okolnosti, že táto vec sa vybavovala ďalej v Krakove. Viem, že táto predstavená je Bohu veľmi milá. Vidím, ako Boh všetko riadi a chce, aby som v dôležitých chvíľach bola pod jej opaterou… Vďaka ti, Pane, za takých predstavených, ktorí žijú v láske a bázni voči Pánovi. Práve za ňu sa najviac modlím, lebo ona vynaložila najväčšiu námahu v tomto diele Božieho milosrdenstva…

29.9. [1937]
1302)
Dnes som pochopila veľa Božích tajomstiev. Poznala som, že sväté prijímanie trvá vo mne do nasledujúceho svätého prijímania. V duši zostáva živá a citeľná Božia prítomnosť. Toto vedomie ma ponára do hlbokej sústredenosti, bez akejkoľvek námahy z mojej strany… Moje srdce je živým svätostánkom, v ktorom sa prechováva živá hostia. Nikdy som nehľadala Boha niekde ďaleko, ale vo vlastnom vnútri. V hlbinách vlastného bytia prebývam so svojím Bohom.

1303) Bože môj, napriek všetkým milostiam ustavične túžim po večnom spojení so svojím Bohom. Čím viac ho poznávam, tým vrúcnejšie po ňom túžim.

+ J.M.J.
1304)
Túžobne hľadím na hviedznaté nebo, – na zafír tmavej oblohy, – za tebou, Bože, žízni srdce, lebo – mi tvoje hviezdy pomohli.
Na teba s veľkou túžbou pozerám sa, – kedy sa skončí vyhnanstvo, – prijmi ma, Ježiš, ty si moja spása, – do krásy srdca vyrástlo.
Túžobne stopy našich svätcov vetrím, – čo prešli púšťou do vlasti, – ich čnosti po čele mi jemne pretri, – chránia ma pred zlom priepasti.
Túžiaca duša nepočuje slová, – že sa pút skoro pozbaví, – do svojho Boha vchádza zas a znova, – nevníma iné pozdravy.
Zranená duša túži nástojčivo, – kliesni si cestu cezo mňa, – prechádza všetkým, čo má v sebe život, – k Pánovi priľne ako nemluvňa.
Dovoľ mi, milosrdný Vládca sveta, – nech srdce k tebe dospeje, – prosím ťa, splň, čo mojou dušou zmieta. – Najväčšou láskou Láska je.

1305) Dnes prišla na vrátnicu istá duša, prosila o prijatie medzi deti,3 To znamená do výchovného ústavu. Chovanice ústavu v hovorovej reči volali “deťmi”. ale nemohla byť prijatá. Táto duša veľmi potrebovala náš dom. Počas rozhovoru s ňou sa mi obnovili Ježišove bolesti. Keď odišla, podstúpila som jedno z najväčších umŕtvení, ale druhý raz už nepustím takú dušu. Tri dni som za túto dušu veľmi trpela. Ako veľmi mi je ľúto, že naše ústavy sú také malé, že nemôžu prijať väčšie množstvo dušičiek. Môj Ježišu, ty vieš, ako veľmi ma trápi osud každej zblúdenej ovečky.

1306) + Ó, pokora, krásny kvet, vidím, ako málo duší ťa vlastní. Je to preto, že si taká krásna a zároveň je také ťažké získať ťa? Ó, áno, jedno i druhé. Sám Boh v nej nachádza zaľúbenie. Nad pokornou dušou sú otvorené nebeské stavidlá a splýva na ňu more milostí. Ó, aká krásna je pokorná duša! Z jej srdca sa ako z kadidelnice vznáša nesmierne milá vôňa. Preniká cez oblaky, dosahuje samého Boha a napĺňa radosťou jeho najsvätejšie Srdce. Takej duši Boh nič neodoprie. Taká duša je všemocná, ovplyvňuje osudy celého sveta. Takú dušu Boh povyšuje až k svojmu trónu. Čím väčšmi sa duša ponižuje, tým väčšmi sa Boh k nej skláňa, prenasleduje ju svojimi milosťami a sprevádza ju v každej chvíli svojou všemohúcnosťou. Taká duša je s Bohom najhlbšie zjednotená. Ó, pokora, zakoreň sa hlboko v celej mojej bytosti! Ó, Panna najčistejšia, ale i najpokornejšia, pomôž mi nadobudnúť hlbokú pokoru! Teraz chápem, prečo je tak málo svätých. Lebo málo duší je hlboko pokorných.

1307) Večná Láska, hlbina milosrdenstva, trojjediná Svätosť, ale jedno božstvo, ako dobrý Otec máš pre všetkých láskavé lono a nikým nepohŕdaš. Ó, Božia láska, živý prameň, vylej sa na nás, svoje nehodné stvorenia. Nech naša úbohosť nezadržiava potoky tvojej lásky, veď tvoje milosrdenstvo je bez hraníc.

1308) + Ježišu, všimla som si, akoby si sa mnou menej zaoberal. – Áno, dieťa moje, zakrývam sa tvojím duchovným vodcom,4 S kňazom Jozefom Andraszom SJ. on sa o teba stará podľa mojej vôle. Každé jeho slovo si váž ako moje vlastné. On je závojom, za ktorý sa ukrývam. Tvoj duchovný vodca a ja sme jedno, jeho slová sú mojimi slovami.

1309) Keď si konám krížovú cestu, pri dvanástom zastavení prežívam hlboké dojatie. Tu rozjímam o všemohúcnosti Božieho milosrdenstva, ktoré prešlo cez Ježišovo Srdce. Vždy, keď si konám krížovú cestu, do tejto otvorenej rany Ježišovho Srdca zatváram celé úbohé ľudstvo… i jednotlivé osoby, ktoré milujem. Z tohto prameňa milosrdenstva vyšlie tie lúče – krv a voda – a nesmiernym množstvom milostí zaplavujú celý svet…

1310) Keď je človek chorý a slabý, musí sa neprestajne namáhať, aby zvládol to, čo všetci bežne robia, a predsa ani to “bežné” sa nedá vždy zvládnuť. No vďaka ti, Ježišu, tak všetko. Nie množstvo práce, ale veľkosť úsilia bude odmenená. To, čo konáme z lásky, nie je malé, ó, môj Ježišu, veď tvoj zrak vidí všetko. Neviem, prečo sa ráno cítim tak výnimočne zle. Aby som dokázala vstať z postele, musím sústrediť všetky sily, a niekedy je to priam hrdinstvo. Keď si spomeniem na sväté prijímanie, získavam trochu viac sily. Tak sa deň začína bojom a bojom sa aj končí. Keď idem spať, cítim sa ako vojak, vracajúci sa z bojiska. Len ty vieš, Učiteľ môj a Pán, čo ten deň priniesol.

Ruženec - android aplikácia

 • 1
  Matka Irena Krzyžanowská – predstavená domu.
 • 2
  Obraz Eugena Kazimirowského.
 • 3
  To znamená do výchovného ústavu. Chovanice ústavu v hovorovej reči volali “deťmi”.
 • 4
  S kňazom Jozefom Andraszom SJ.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.