Katolícke čítanie (466.) – 10.4.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

+ J.M.J.
1321)
Najmilosrdnejšie Srdce Ježišovo, – vitaj, ty prameň milosti, – cez vodu s tebou ako cez mosty, – nádej nás do sýtosti pohostí.
Najľútostivejšie Srdce môjho Boha, – ty živé žriedlo lásky si – a nech aj príde hriešnik ktorýsi, – do lásky načrie, dobrý si.
Najsvätejšieho Srdca otvorená rana, – z ktorého milosť vyviera, – pomôž nám žitia dôvera, – nech život na tvoj obraz vyzerá.
Nepochopiteľná Božia dobrotivosť, – nezmeratená a lásky plná, – skláňaš sa k nám, srdcia sa plnia.
Baránok Boží, tvár milosrdenstva, – pred ktorým náruč pokory – sa v hĺbke viery pre nás otvorí, – zabúdajúc na množstvo príkorí.

Koniec štvrtého zošita rukopisu Denníčka

Piaty zošit – sestra Faustína od Najsvätejšej sviatosti z Kongregácie sestrier Matky Božieho milosrdenstva

+ J.M.J.
1322)
Pláva loď môjho života. – Uprostred tieňov temna – nevidím breh. A ja som tá, – čo chce ťa. Si tu pre mňa?
Si kompas v búrke, v hlbine, – ktorá sa tiehne v mori, – žiť by som chcela nevinne, – plameň tvoj v diaľke horí.
Uprostred vĺn a hučania – pokojne plávam svetom, – len šepkám: Bože, ochráň ma… – A strach už nemám preto.
Navôkol hrôza, zdesenie, – pkoj mi v duši vládne, – len s tebou nikto nezhynie – a nezostane na dne.
Hoci sú hrozby okolo, – obávať sa ich neviem, – cítim sa Pánom veselo – aj napriek ťarche bremien.
Všetko je preto, že ty sám – vedieš môj koráb vážne, – pokorne sa ti vyznávam. – Vieru si v srdci strážme.

+ J.M.J.
1323)
Bože môj, milujem ťa.
Sestra Faustína od Najsvätejšej sviatosti

Krakov 20.10.1937
1324) +
Klaniam sa ti, chlieb anjelský, – s nádejou, vierou v duši. – Prebúdzaš srdce, ktoré spí, – ovlažíš, keď cit suší.
Klaniam sa ti, Bože ukrytý, – milujem tvoje gestá, – aj keď ma víchor uchytí, – s láskou sa nedá prestať.
Baránok Boží, tebe klaniam sa, – ty snímaš hriechy moje, – prijímam ťa zrána do srdca, – k spaseniu pomoc to je.

+ J.M.J. Krakov 20.10.1937
1325) Piaty denníček.
Ó, Bože môj, všetko, čo je vo mne, nech ťa zvelebuje, Stvoriteľ môj a Pane, a každým úderom svojho srdca túžim, oslavovať tvoje nepochopiteľné milosrdenstvo. Túžim hovoriť dušiam o tvojej dobrote a povzbudzovať ich k dôvere v tvoje milosrdenstvo – to je moje poslanie, ktoré si mi predurčil, Pane, v tomto i v budúcom živote.

1326) Dnes začíname osemdňové duchovné cvičenia. Ježišu, Učiteľ môj, pomôž mi, aby som si čo najhorlivejšie vykonala tieto sväté duchovné cvičenia. Nech ma vedie tvoj duch, ó, Bože, k hlbokému poznaniu teba, Pane, a k hlbokému poznaniu seba, lebo natoľko ťa milujem, nakoľko ťa poznám. Natoľko pohŕdam sebou, nakoľko poznám svoju úbohosť. Viem, že ty, Pane, mi neodmietneš svoju pomoc. Z týchto duchovných cvičení túžim vyjsť svätá, hoci to nezbadajú ľudské oči, dokonca ani zrak predstavených. Odovzdávam sa celá pôsobeniu tvojej milosti, nech sa vo mne celkom splní tvoja vôľa, Pane.

1327) Prvý deň.
Ježiš: – Dcéra moja, tieto duchovné cvičenia budú nepretržitou kontempláciou, vovediem ťa do týchto duchovných cvičení ako na duchovnú hostiunu. Pri mojom milosrdnom srdci budeš rozjímať o všetkých milostiach, ktoré zakúsilo tvoje srdce, a tvoju dušu bude napĺňať hlboký pokoj. Túžim, aby pohľad tvojej duše bol vždy upretý na moju svätú vôľu. Takto sa mi budeš najviac páčiť. Žiadne obety sa s touto nedajú porovnať. Počas všetkých cvičení budeš zotrvávať pri mojom srdci. Nebudeš robiť nijaké zmeny, lebo tvoj život je podľa môjho zaľúbenia. Ani jedno slovo kňaza, ktorý vedie exercície, ťa neznepokojí.

1328) Ježišu môj, už som si vykonala dve meditácie a poznala som, že všetko, čo si mi povedal, je pravda. Prežívam hlboký pokoj a ten pokoj pramení z uistenia, ktoré mi dáva svedomie – to znamená, že vždy plním tvoju vôľu, ó, Pane.

1329) V meditácii o cieli človeka som pochopila, že táto pravda je hlboko zakorenená v mojej duši, a preto sú moje skutky dokonalejšie. Viem, prečo som bola stvorená. Všetky stvorenia dohromady mi nezastúpia Stvoriteľa. Viem, že mojím posledným cieľom je Boh, a tak pri každom svojom počínaní myslím na Boha.

1330) + Ó, aké je dobré konať si duchovné cvičenia pri najsladšom Srdci môjho Boha! Som na púšti so svojím Ženíchom a nikto mi neprekáža v sladkom rozhovore s ním.

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.