Katolícke čítanie (473.) – 17.4.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1341) Keď má človek slabé zdravie, musí veľa znášať, lebo keď je chorý a neleží, nie je pokladaný za chorého. Z rôznych dôvodov má neprestajne príležitosť na obety, a to neraz na veľmi veľké obety. Teraz chápem, že veľa vecí sa ukáže až vo večnosti. No rozumiem aj tomu, že ak Boh žiada obetu, nešetrí svojou milosťou, ale dáva ju duši v hojnej miere.

1342) Ježišu môj, nech moja obeta horí pred tvojím trónom tichučko, v celej plnosti lásky, prosiac ťa pokorne o milosrdenstvo pre duše.

1343) Tretí deň. V meditácii o smrti som sa pripravila akoby na skutočnú smrť. Urobila som si spytovanie svedomia a prešla všetky svoje záležitosti tvárou v tvár smrti. Vďaka milosti moje záležitosti niesli na sebe znamenie posledného cieľa. To preniklo moje srdce veľkou vďačnosťou voči Bohu. Predsavzala som si, že v budúcnosti budem s ešte väčšou vernosťou slúžiť svojmu Bohu. Jedno je [najdôležitejšie] – aby vo mne úplne zomrel starý človek a aby som začala nový život. Ráno som sa pripravila na sväté prijímanie, akoby bolo posledné v mojom živote, a po svätom prijímaní som si predstavila skutočnú smrť. Pomodlila som sa modlitby za umierajúcich a potom za svoju dušu [žalm] “Z hlbín” – a moje telo bolo spustené do hrobu. Povedala som svojej duši: pozri, čo zostalo z tvojho tela, kopa blata a množstvo červov – hľa, tvoje dedičstvo.

1344) Ó, milosrdný Bože, ktorý mi ešte dovoľuješ žiť, daj mi silu, aby som mohla žiť novým životom, životom ducha, nad ktorým smrť už nepanuje. Moje srdce sa obnovilo a začala som nový život už tu na zemi – život v Božej láske. Nezabúdam však, že som samá slabosť. No ani na chvíľu nepochybujem, že tvoja milosť mi pomôže, ó, Bože.

1345) Štvrtý deň. Ó, Ježišu, tak podivuhodne dobre sa cítim pri tvojom Srdci počas týchto duchovných cvičení. Nič neruší môj hlboký pokoj. Jedným okom hľadím do priepasti svojej úbohosti a druhým okom do priepasti tvojho milosrdenstva.

1346) Počas svätej omše, ktorú slávil otec Andrasz, som videla malého Ježiška. Sedel v omšovom kalichu a vystieral k nám rúčky. Pozrel na mňa hlbokým pohľadom a povedal: – Prebýbam v tvojom srdci tak, ako ma vidíš v tomto kalichu.

1347) Svätí spoveď. Keď som vyznala svoje hriechy, dostala som dovolenie na to, o čo som prosila každý deň pol hodiny počas svätej omše nosiť náramok381 a v týchto výnimočných chvíľach nosiť dve hodiny opasok.382 [Otec povedal:] “Snažte sa o čo najväčšiu vernosť Pánu Ježišovi.”

1348) Piaty deň. Keď som ráno vošla do kaplnky, poznala som, že matka predstavená mala kvôli mne istú nepríjemnosť. Veľmi ma to zabolelo. Po svätom prijímaní som naklonila hlavu k Najsvätejšiemu Ježišovmu Srdcu a povedala som: “Ó, môj Pane, prosím ťa, daj, nech všetky útechy, ktoré mám z tvojej prítomnosti vo svojom srdci, splynú na dušu mojej drahej predstavenej, ktorá mala kvôli mne nepríjemnosť, ktorú som nezavinila úmyselne.”

1349) Ježiš ma potešil, že obe sme mali z toho osoh pre dušu. Prosila som však pokorne Pána, aby ma ráčil chrániť pred tým, aby niekto kvôli mne trpel, lebo moje srdce to nevydrží.

1350) Ježiš ma potešil, že obe sme mali z toho osoh pre dušu. Prosila som však pokorne P8na, aby ma ráčil chrániť pred tým, aby niekto kvôli mne trpel, lebo moje srdce to nevydrží.

Ruženec - android aplikácia

Vysvetlivky:
381- “Náramok” – úzka pichľavá retiazka na zapínanie (jeden z nástrojov kajúcnosti).
382- Drôtený opasok. Pozri vysvetlivku č. 113.

Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.