Katolícke čítanie (477.) – 21.4.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1351) Ježišu, môj najdokonalejší vzor, zahľadená na teba pôjdem životom v tvojich šľapajach a prirodzenosť budem podriaďovať milosti podľa tvojej najsvätejšej vôle a svetla, ktoré osvecuje moju dušu. Úplne dôverujem tvojej pomoci.

+ J.M.J.
1352) Karta vnútornej kontroly
3831 Sestry si obyčajne zapisovali víťazstvá a pády v úsilí o osobné zdokonaľovanie. – Podrobné spytovanie svedomia
Spájať sa s milosrdným Kristom. Keď som spojená s Ježišom, musím byť vždy a všade verná. Teda vnútorne sa spájať s Pánom – a navonok: vernosť regule, zvlášť mlčanie.

1353) Víťazstvá, pády – November 53, 2; December 104, 0; Január 78, 1; Február 59, 1; Marec 50, 0; Apríl 61, 0

1354) Keď niekedy váham a neviem, ako mám konať, pýtam sa vždy lásky, ona najlepšie poradí.

1355

1366) Šiesty deň. Ó, Bože môj, som pripravená prijať vo všetkom tvoju vôľu, akokoľvek ma budeš viesť, budem ťa velebiť. Čokoľvek budeš žiadať, splním s pomocou tvojej milosti. Akákoľvek by bola tvoja svätá vôľa voči mne – prijímam ju celým srdcom a dušou, nebudem brať do úvahy to, čo mi našepkáva moja skazená prirodzenosť.

1357) Opýtala som sa raz Pána, keď som prechádzala okolo skupiny ľudí, či všetci sú v stave milosti, lebo som nepocítila jeho bolesti. – To, že si nepocítila moje bolesti, neznamená, že všetci musia byť v stave milosti. Ak ti niekedy dávam pocítiť istý stav duší a dávam ti milosť trpieť, tak len preto, že ťa používam ako nástroj na ich obrátenie.

1358) Tam, kde je skutočná čnosť, musí byť aj obeta, celý život musí byť obetou. Duše môžu byť užitočné jedine skrze obetu. Môj vzťah k blížnym môže byť na Božiu slávu skrze moje sebaobetovanie, ale cez túto obetu musí pretekať láska k Bohu, lebo v nej sa všetko sústreďuje a nadobúda hodnotu.

1350) Keď skončíš tieto duchovné cvičenia, pamätaj, že budem zaobchádzať s tebou ako s dokonalou dušou. Túžim ťa mať vo svojich rukách ako poddajný nástroj na uskutočňovanie diel.

1360) Ó, Pane, ktorý prenikáš celú moju bytosť a najskrytejšie hlbiny mojej duše, ty vidíš, že túžim len po tebe jedinom. Túžim splniť jedine tvoju vôľu, nebudem pozerať na žiadne ťažkosti ani utrpenia, ani poníženia, ani na mienku ľudí.

Ruženec - android aplikácia

  • 1
    Sestry si obyčajne zapisovali víťazstvá a pády v úsilí o osobné zdokonaľovanie.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.