Katolícke čítanie (484.) – 28.4.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1371) Po týchto duchovných cvičeniach sa cítim celkom premenená Božou láskou. Ó, Pane, zbožšti moje skutky, aby boli záslužné pre večnosť. Hoci je moja slabosť veľká, predsa dôverujem sile tvojej milosti, ktorá ma bude posilňovať.

1372) Ježišu môj, ty vieš, že od detstva som túžila stať sa veľkou sväticou, to znamená, že som ťa túžila milovať takou veľkou láskou, akou ťa doteraz ešte žiadna duša nemilovala. Zo začiatku to boli moje tajné túžby, o ktorých vedel len Ježiš. Dnes presahujú moje srdce, túžim volať do celého sveta: Milujte Boha, lebo je dobrý a jeho milosrdenstvo je veľké.

1373) Ó, dni všedné a obyčajné, hľadím na vás slávnostným a sviatočným zrakom. Čas, ktorý nám dáva možnosť zbierať zásluhy pre večné nebo, je taký veľký a slávnostný, teraz už chápem, ako by ho využili svätí.

30.10.1937
1374)
Dnes počas svätej omše s rehoľnými obradmi,1 Obrady obliečky a rehoľných sľubov. na druhý deň svojho vďakyvzdávania, som videla Pána Ježiša. Boh veľmi krásny. Povedal mi: – Dcéra moja, neoslobodil som ťa od konania. Odpovedala som: “Pane, moje ruky sú prislabé na také diela.” – Áno, viem o tom, ale spojená s mojou pravicou vykonáš všetko. Buď však poslušná, buď poslušná spovedníkom. Ja im dám svetlo, ako ťa majú viesť. “Pane, už som chcela začať dielo v tvojom mene, ale kňaz S.2 Kňaz Michal Sopočko. to ešte odkladá.” Ježiš mi odpovedal: – Viem o tom, preto rob, čo je v tvojich silách, ale nesmieš sa tomu vyhýbať.

November – 1.11.1937
1375)
Dnes po vešperách išla na cintorín procesia. Ja som nemohla ísť na cintorín, lebo som mala službu na vrátnici, ale vôbec mi to neprekážalo v modlitbe za dušičky. Keď sa procesia vrátila z cinotrína do kaplnky, moja duša pocítila prítomnosť mnohých duší. Pochopila som veľkú Božiu spravodlivosť, že každý musí vyplatiť až do posledného haliera.

1376) Pán mi dal príležitosť cvičiť sa v trpezlivosti skrze jednu osobu, s ktorou máme spoločné zamestnanie. Je taká pomalá, že takého pomalého človeka som ešte nevidela. Treba sa vyzbrojiť veľkou trpezlivosťou, aby som dokázala vypočuť jej nudné rozprávanie.

5.11. [1937]
1377)
Dnes ráno prišlo na vrátnicu päť nezamestnaných, ktorí chceli za každú cenu vojsť dnu. Keď sa s nimi sestra M. dlhšiu chvíľu rozprávala a nemohla sa ich zbaviť, prišla do kaplnky k matičke a matička3 Ide o matku Irenu Krzyšanovskú, ktorá počas pobytu sestry Faustíny v Krakove (od 12. 5. 1936 do smrti – 5. 10. 1938) bola jej predstavenou. Sestry nazývali (v hovorovej reči) svoju predstavenú “matička”. prikázala, aby som išla ja. Bola som ešte ďaleko od vrátnica, keď som začula ich hlučné dobýjanie sa. V tej chvíli sa ma zmocnili pochybnosti a strach. Nevedela som, či im otvoriť, alebo odpovedať cez okienko ako sestra M. V istej chvíli som však začula v duši hlas: – Choď, otvor bránu a rozprávaj sa s nimi tak milo, ako sa rozprávaš so mnou. Hneď som otvorila bránu, priblížila som sa k najhroznejšiemu z nich a začala som s ním hovoriť tak milo a pokojne, že sami nevedeli, čo majú so sebou robiť. Aj oni začali rozprávať mierne a povedali: “No, čo sa dá robiť, keď nám kláštor nemôže dať prácu.” A odišli v pokoji. Jasne som cítila, že Ježiš, ktorého som pred hodinou prijala v Eucharistii, pôsobil cezo mňa na ich srdcia. Ó, ako dobre je konať podľa Božieho vnuknutia.

1378) Dnes som sa cítila horšie. Išla som k matke predstavenej s úmyslom poprosiť ju o dovolenie, aby som si mohla ľahnúť. Kým som však poprosila, matka predstavená mi hovorí: “Poraďte si nejako sama na vrátnici, lebo ja beriem dievčatko ku kapuste, nemá tam kto byť.” Odpovedala som: “Dobre,” a vyšla som z izby. Keď som prišla na vrátnicu, cítila som sa zvláštne silná. Celý deň som vykonávala svoje zamestnanie a cítila som sa dobre. Pocítila som silu svätej poslušnosti.

10.11. 1937]
1379)
Keď mi matička ukázala knižočku,4 Brožúrku s novénou, korunkou a litániami k Božiemu milosrdenstvu. v ktorej je korunka, litánie a novéna, poprosila som, aby som si ju mohla pozrieť. Keď som si ju prezerala, Ježiš mi dal vnútorné poznanie a povedal: – Už veľa duší pritiahla moja láska cez tento obraz. Moje milosrdenstvo pôsobí v dušiach skrze toto dielo. Poznala som, že veľa duší zakúsilo Božiu milosť.

1380) Poznala som, že na matku predstavenú doľahne dosť ťažký kríž, ale nepotrvá dlho. Bude spojený s telesnými utrpeniami.

Ruženec - android aplikácia

 • 1
  Obrady obliečky a rehoľných sľubov.
 • 2
  Kňaz Michal Sopočko.
 • 3
  Ide o matku Irenu Krzyšanovskú, ktorá počas pobytu sestry Faustíny v Krakove (od 12. 5. 1936 do smrti – 5. 10. 1938) bola jej predstavenou. Sestry nazývali (v hovorovej reči) svoju predstavenú “matička”.
 • 4
  Brožúrku s novénou, korunkou a litániami k Božiemu milosrdenstvu.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.