Katolícke čítanie (487.) – 1.5.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1381) + Napadlo mi, že nebudem užívať liek po lyžičkách, ale len po troške, pretože bol drahý. V tej istej chvíli som počula hlas: – Dcéra moja, nepáči sa mi takéto konanie. Prijímaj s vďačnosťou všetko, čo ti dávam cez predstavených. Tak sa mi budeš viac páčiť.

1382) + Keď zomrela sestra Dominika,1 Sestra Dominika – Jozefa Szymaňská, narodená 28. 11. 1875, do kongregácie vstúpila v roku 1897, 30 rokov pracovala v krakovskom dome ako obuvníčka. Zomrela 15. 11. 1937. v noci okolo jednej hodiny, prišla ku mne a dala mi poznať, že zomrela. Vrúcne som sa za ňu pomodlila. Ráno mi sestry povedali, že už nežije, odpovedala som, že viem, lebo bola u mňa. Sestra ošetrovateľka2 Ošetrovateľkou bola sestra Chryzostoma Korczaková. ma prosila, aby som jej pomohla ju obliecť. Vo chvíli, keď som s ňou zostala sama, Pán mi dal poznať, že ešte trpí v očistci. Zdvojnásobila som svoje modlitby za ňu, ale napriek horlivosti, s akou sa vždy modlím za naše zomreté sestry, pomýlila som si dni. Namiesto troch dní modlitieb za ňu, ako to prikazuje regula, omylom som obetovala za ňu len dva dni. Na štvrtý deň mi dala poznať, že jej ešte dlhujem modlitby a že ich potrebuje. Hneď som si vzbudila úmysel obetovať celý deň za ňu. A nielen ten deň, ale viac, ako mi to nadiktovala láska k blížnemu.

1383) Keďže sestra Dominika po smrti vyzerala veľmi pekne a nerobila dojem mŕtvej, niektoré sestry sa vyslovili, či nie je v letargii. Jedna z nich mi povedala, aby sme išli a priložili zrkadielko k ústam, či sa nezahmlí, lebo ak žije, tak sa zarosí. Povedala som, že dobre, a urobili sme tak, ako sme hovorili. Zrkadielko sa však nezarosilo, hoci nám sa zdalo, akoby sa skutočne zarosilo. Pán mi však dal poznať, ako veľmi sa mu to nepáčilo. Bola som prísne napomenutá, aby som nikdy nekonala proti vnútornému presvedčeniu. Hlboko som sa ponížila pred Pánom a odprosovala som ho.

1384) Vidím istého kňaza, ktorého Boh veľmi miluje, ale satan ho strašne nenávidí, pretože veľa duší privádza k vysokej svätosti a má na zreteli jedine Božiu slávu. Prosím Boha, aby bol aj naďalej trpezlivý voči tým, ktorí sa ustavične stavajú proti nemu. Tam, kde satan nemôže škodiť sám, používa ľudí.

19.11. [1937]
1385)
Dnes po svätom prijímaní mi Ježiš povedal, ako veľmi túži prichádzať do ľudských sŕdc: – Túžim sa zjednocovať s ľudskými dušami, mojou rozkošou je spájať sa s dušami. Vedz, dcéra moja, [že] keď prichádzam vo svätom prijímaní do ľudského srdca, mám ruky plné milostí a túžim ich dať duši. No duše si ma vôbec nevšímajú, ponechávajú ma samého a zaoberajú sa niečím iným. Ó, ako mi je smutno, že duše nepoznali lásku. Zaobchádzajú so mnou ako s niečím mŕtvym. Odpovedala som Ježišovi: “Ó, poklad môjho srdca, jediná túžba môjho srdca a všetka rozkoš mojej duše, túžim ťa zvelebovať vo svojom srdci tak, ako si zvelebovaný na tróne svojej večnej slávy. Moja láska túži aspoň čiastočne ti vynahradiť ľahostajnosť takého veľkého počtu duší. Ježišu, hľa, moje srdce je pre teba príbytkom, do ktorého nič nemôže vstúpiť. Ty sám v ňom odpočívaj, ako v krásnej záhrade. Ó, Ježišu môj, dovidenia, už musím ísť k svojim povinnostiam, ale obeta bude dôkazom mojej lásky k tebe. Neprehliadnem ani nevynechám nijakú príležitosť na to.”

1386) Keď som vyšla z kaplnky, matka predstavená mi hovorí: “Nepôjdete na prednášku z katechizmu,3 V dome Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva v Krakove mal kňaz každý týždeň pre sestry prednášky o askéze, ktoré sestry hovorovo nazývali “katechizmus”. ale budete mať službu.” Dobre, Ježišu. Tak som mala po celý deň výnimočne veľa príležitostí na obety. Nevynechala som ani jednu z nich vďaka duchovnej sile, ktorú som čerpala zo svätého prijímania.

1387) V živote sú chvíle, keď je duša v takom stave, že nerozumie ľudskej reči, všetko ju unavuje a nič ju neuspokojí, len vrúcna modlitba. Vo vrúcnej modlitbe duša pocíti úľavu. Ak by chcela vysvetlenie od stvorení, vovedú ju len do väčšieho nepokoja.

1388) + V jednej modlitbe som poznala, ako veľmi je milá Bohu duša otca Andrasza. Je skutočne Božím dieťaťom. Len zriedkavo v duši tak jasne vidieť Božie synovstvo. Je to preto, že si zvlášť uctieva Pannu Máriu.

1389) Ó, môj Ježišu, hoci cítim vnútri také veľké nutkanie, viem, že mám konať pomaly len preto, aby som svojou náhlivosťou nepokazila tvoje dielo. Ó, môj Ježišu, dávaš mi poznať svoje tajomstvá a chceš, aby som ich odovzdala druhým dušiam. Už onedlho sa mi naskytne možnosť konať. Vo chvíli, keď sa bude zdať, že všetko je úplne zničené, začne už bez prekážky moje poslanie. Taká je v tejto veci Božia vôľa, ktorá sa nezmení napriek tomu, že veľa ľudí sa bude stavať proti tomu. Nič nezmení Božiu vôľu.

1390) Vidím kňaza Sopočka. Jeho myseľ je zaujatá a pracuje pre Božiu záležitosť,4 Kňaz Michal Sopočko sa snažil získať podporu u cirkevných predstavených v záležitostiach šírenia úcty Božieho milosrdenstva, ustanovenia sviatku Božieho milosrdenstva a založenia novej kongregácie. aby predložil cirkevným hodnostárom Božie želania. Vďaka jeh úsiliu zažiari v Božej Cirkvi nové svetlo pre radosť duší. Zatiaľ je však jeho duša ešte naplnená trpkosťou – zdanlivá odmena za námahu pre Boha, ale takto to dlho nebude. Vidím jeho radosť, ktorú mu nikto nevezme a ktorú čiastočne zakúsi už tu na zemi. S takouto vernosťou Bohu, akou sa vyznačuje táto duša, som sa nestretla.

Ruženec - android aplikácia

 • 1
  Sestra Dominika – Jozefa Szymaňská, narodená 28. 11. 1875, do kongregácie vstúpila v roku 1897, 30 rokov pracovala v krakovskom dome ako obuvníčka. Zomrela 15. 11. 1937.
 • 2
  Ošetrovateľkou bola sestra Chryzostoma Korczaková.
 • 3
  V dome Kongregácie sestier Matky Božieho Milosrdenstva v Krakove mal kňaz každý týždeň pre sestry prednášky o askéze, ktoré sestry hovorovo nazývali “katechizmus”.
 • 4
  Kňaz Michal Sopočko sa snažil získať podporu u cirkevných predstavených v záležitostiach šírenia úcty Božieho milosrdenstva, ustanovenia sviatku Božieho milosrdenstva a založenia novej kongregácie.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.