Katolícke čítanie (491.) – 5.5.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1391) Dnes som v refektári počas večere pocítila Boží pohľad do hlbín svojho srdca. Moju dušu prenikla taká živá Božia prítomnosť, že chvíľu som si neuvedomovala, kde som. Sladká Božia prítomnosť mi zaplavovala dušu a chvíľami som nechápala, čo mi hovorili sestry.

1392) Za všetko, čo je vo mne dobré, vďačím svätému prijímaniu. Cítim, že ten svätý oheň ma celkom premenil. Ó, ako sa teším, že som tvojím príbytkom, Pane, moje srdce je chrámom, v ktorom ustavične prebývaš…

J.M.J.
1393)
Ježišu, slasť mojej duše, anjelský chlieb, celá moja bytosť je pohrúžená v tebe. Žijem tvojím božským životom ako vyvolení v nebi, a pravdivosť tohto života sa neskončí, aj keď spočiniem v hrobe.

Ježišu, Eucharistia, nesmrteľný Bože, – ktorý ustavične prebývaš v mojom srdci, – keď mám teba, ani smrť mi neublíži, – láska mi hovorí, že ťa uzriem na života konci.

Preniknutá tvojím božským životom, – pokojne hľadím na nebo otvorené pre mňa, – a smrť – zahanbená odíde naprázdno, – lebo tvoj božský život vlastní moja duša.

A hoci z tvojej svätej vôle, ó, Pane, – smrť sa dotkne môjho tela, – túžim, nech sa to čím skôr stane, – lebo tak vstúpim do večného života.

Ježišu, Eucharistia, život mojej duše, – ty pozdvihol si ma do sfér večných, – svojím umučením a smrťou v mukách strašných.

[11. 1937]
1394)
Deň obnovy. V týchto jednodňových exercíciách mi Pán dal svetlo na hlbšie poznanie jeho vôle a zároveň na úplné odovzdanie sa do svätej Božej vôle. To svetlo ma utvrdilo v hlbokom pokoji. Pochopila som, že sa nemám báž ničoho okrem hriechu. Čokoľvek na mňa Boh dopustí, prijímam s úplným podrobením sa jeho svätej vôli. Kdekoľvek ma postaví, budem sa snažiť verne plniť jeho svätú vôľu a všetko, čo sa mu bude páčiť, nakoľko to bude v mojej moci. Hoci by Božia vôľa bola pre mňa ťažká a tvrdá tak ako vôľa nebeského Otca voči svojmu Synovi, keď sa modlil v Getsemanskej záhrade. Všimla som si, že tak ako sa vôľa nebeského Otca plní na jeho najmilšom Synovi, tak isto sa bude vypĺňať i na nás – utrpením, prenasledovaním, urážkami, posmechom, tým všetkým sa moja duša pripodobňuje Ježišovi. Pozorujem, že čím väčšie utrpenie, tým väčšmi [sa] pripodobňujem Ježišovi, to je najistejšia cesta. Keby iná cesta bola lepšia, Ježiš by mi ju ukázal. Utrpenia ma vôbec neoberajú o pokoj. Na druhej strane, hoci mám v duši hlboký pokoj, on mi nezmenšuje utrpenia, ktoré prežívam. Aj keď mám neraz tvár sklonenú k zemi a tečú mi slzy, moja duša sa v takýchto okamihoch opája hlbokým pokojom a šťastím…

1395) Túžim sa ukryť v tvojom najmilosrdnejšom Srdci ako kvapka rosy v kalichu. Zatvor ma v tomto kalichu pred chladom tohto sveta. Nikto nepochopí moje šťastie, z ktorého sa raduje moje srdce, keď je v skrytosti, osamote – len s Bohom.

1396) Dnes som počula v duši hlas: – Ó, keby hriešnici poznali moje milosrdenstvo, nehynulo by ich tak veľa. Hovor hriešnym dušiam, aby sa nebáli priblížiť sa ku mne, hovor o mojom veľkom milosrdenstve.

1397) Pán mi povedal: – Strata každej duše ma ponára do smrteľného smútku. Vždy ma potešíš, keď sa modlíš za hriešnikov. Modlitba za obrátenie hriešnych duší je mi najmilšia. Vedz, dcéra moja, že táto modlitba je vždy vyslyšaná.

1398) Prichádza Adventné obdobie. Túžim si pripraviť srdce na príchod Pána Ježiša tichosťou a sústredenosťou ducha. Chcem sa spájať s Pannou Máriou a nasledovať verne jej čnosť tichosti, pre ktorú našla zaľúbenie v očiach samého Boha. Verím, že spolu s ňou vytrvám v tomto predsavzatí.

1399) Večer, keď som na chvíľu vošla do kaplnky, pocítila som v hlave strašný tŕň. Trvalo to len chvíľu, ale bodnutie bolo také bolestné, že v okamihu mi hlava klesla na balustrádu.1 “Balustráda” – nízke vyrezávané drevené “zábradlie”, prispôsobené na kľačanie, pri ktorom sestry pokľačiačky prijímali sväté prijímanie. Mala som pocit, že tŕň mi prenikol až do mozgu. No nič to, všetko pre duše, aby som im vyprosila Božie milosrdenstvo.

1400) Žijem z hodiny na hodinu, inak nedokážem konať. Túžim čo najlepšie využiť danú chvíľu, vypĺňajúc verne všetko, čo mi prináša. Vo všetkom sa s neochvejnou dôverou spolieham na Boha.

Ruženec - android aplikácia

  • 1
    “Balustráda” – nízke vyrezávané drevené “zábradlie”, prispôsobené na kľačanie, pri ktorom sestry pokľačiačky prijímali sväté prijímanie.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.