Katolícke čítanie (498.) – 12.5.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

J.M.J.
1441)
Ó, Boží Duch, Duch pravdy a svetla, – prebývaj stále v mojej duši skrze Božiu milosť, – nech tvoj dych rozoženie temnotu – a v tvojom svetle nech sa dobré skutky množia.

Ó, Boží Duch, Duch lásky a milosrdenstva, – ktorý do môjho srdca balzam dôvery vlievaš, – tvoja milosť utvrdzuje moju dušu v dobrom, – nepremožiteľnú silu vytrvať jej dávaš.

Ó, Boží Duch, Duch pokoja a radosti, – ktorý posilňuješ moje srdce roztúžené, – vlievaš doň živý prameň Božej lásky – a činíš ho v boji neohrozené.

Ó, Boží Duch, najmilší hosť mojej duše, – túžim ti zostať verná, – túžim žiť vždy v tvojej prítomnosti, – tak v dňoch radosti, ako aj v mukách utrpenia.

Ó, Boží Duch, ktorý skrz-naskrz prenikáš moju bytosť, – svoj božský trojjediný život dávaš poznať mi – a zasväcuješ ma do svojej božskej podstaty, – a tak – s tebou zjednotená – budem večne žiť.

1412) + S veľkou horlivosťou som sa pripravila na oslavu sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Viac som bdela nad sústredenosťou ducha a rozjímala som o jej výnimočnej výsade. Preto sa celé moje srdce pohrúžilo do nej. Ďakovala som Bohu za to, že udelil Márii túto veľkú výsadu.

1413) Pripravovala som sa nielen spoločnou novénou, ktorú si vykonáva celá kongregácia, ale osobne som sa ešte snažila, aby som ju každý deň tisíckrát pozdravila. Odriekala som na jej počesť tisíc Zdravas’, Mária denne počas deviatich dní.

+ Už tretí raz si robím takúto novénu k Panne Márii, zloženú z tisíc Zdravasov denne. To znameá, že deväťtisíc pozdravení tvorí celú novénu. No napriek tomu, že som si ju konala už tri razy v živote, to znamená dvakrát pri práci, v ničom som svoje povinnosti nezanedbala a plnila som si ich čo najdôkladnejšie. Ani počas cvičení, ani na svätej omši, ani na benedikcii som neodriekala tieto Zdravasy. A raz som si konala takúto novénu, keď som ležala v nemocnici. Pre toho, kto chce, to nie je ťažké. S výnimkou rekreácie som sa modlila a pracovala. V tých dňoch som nevyriekla ani jedno zbytočné slovo. Aj keď sa musím priznať, že táto vec si vyžaduje dosť veľa pozornosti a námahy, pre uctenie si Nepoškvrnenej nič nie je ťažké.

1414) Slávnosť Nepoškvrneného počatia. Pred svätým prijímaním som videla najsvätejšiu Matku nepredstaviteľne krásnu. Usmievala sa na mňa a povedala mi: “Dcéra moja, na Boží príkaz ti mám byť výhradným a zvláštnym spôsobom matkou, ale túžim, aby si aj ty bola mojím výnimočným dieťaťom.

1415) Túžim, dcéra moja najmilšia, aby si sa cvičila v troch čnostiach, ktoré sú mi najdrahšie a Bohu sú najmilšie: prvá – pokora, pokora a ešte raz pokora. Druhá čnosť – čistota, tretia čnosť – láska k Bohu. Ako moja dcéra musíš zvlášť žiariť týmito čnosťami.” Po skončení rozhovoru si ma privinula k svojmu srdcu a zmizla.

1416) Keď som prišla k sebe, moje srdce zvlášť priťahovali tieto činnosti. Cvičím sa v nich verne, sú akoby vyryté v mojom srdci. Je to pre mňa veľký deň. V tento deň som bola akoby v ustavičnej kontemplácii, samotná spomienka na túto milosť ma vovádzala do novej kontemplácie. Po celý deň som zotrvávala vo vďakyvzdávaní a nemohla som ho skončiť, lebo vždy, keď som si pripomenula túto milosť, moja duša sa znova ponárala do Boh…

1417) Ó, môj Pane, veď moja duša je najúbohejšia a ty sa k nej tak láskavo znižuješ. Jasne vidím tvoju veľkosť a svoju malosť, preto sa teším, že si taký mocný i nesmierny, a náramne ma teší, že ja som maličká.

1418) Trpiaci Kriste, idem ti v ústrety. Ako tvoja nevesta ti musím byť podobná. Rúcho potupy musí aj mňa zakrývať tak ako teba. Kriste, ty vieš, ako vrúcne sa ti túžim pripodobniť. Daj, nech sa celé tvoje umučenie stane mojím údelom, nech sa všetka tvoja bolesť preleje do môjho srdca. Verím, že to vo mne doplniš tak, ako sám budeš chcieť.

1419) + Dnes je nočná adorácia. Nemohla som sa na nej zúčastniť pre slabé zdravie, ale skôr ako som zaspala, spájala som sa so sestrami, ktoré boli na adorácii. Medzi štvrtou a piatou hodinou ma ktosi náhle zobudil. Začula som hlas, aby som sa v modlitbe spojila s osobami, ktoré teraz adorujú. Poznala som, že medzi adoráciami je duša, ktorá sa za mňa modlí.

1420) Keď som sa ponorila do modlitby, bola som v duchu prenesená do kaplnky a uvidela som Pána Ježiša vystaveného v monštrancii. Tam, kde sa nachádzala monštrancia, som videla ctihodnú tvár Pána. Pán mi povedal: – To, čo ty vidíš v skutočnosti, tie duše vidia vierou. Ó, ako veľmi mi je milá ich veľká viera. Vidíš, že hoci zdanlivo nie sú vo mne žiadne známky života, v skutočnosti je však v celej plnosti obsiahnutý v každej hostii. Aby som však mohol pôsobiť v duši, duša musí mať vieru. Ó, aká milá je mi živá viera.

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.