Katolícke čítanie (501.) – 15.5.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1421) Túto adoráciu mala matka predstavená a ešte iné sestry. Poznala som však, že modlitba matky predstavenej pohla celým nebom. Potešila som sa, že sú duše také milé Bohu.

1422) Keď som sa na druhý deň na rekreácii opýtala, ktoré sestry mali adoráciu medzi štvrtou a piatou hodinou, jedna sestra vykríkla: “A prečo sa pýtate? Určite ste mali nejaké zjavenie?” Zmĺkla som a nič viac som nepovedala. Hoci sa ma opýtala matka predstavená, nemohla som odpovedať, lebo to nebola vhodná chvíľa.

1423) Raz sa mi jedna sestra zdôverila, že má v úmysle vybrať si istého kňaza za duchovného vodcu. Plná radosti mi o tom povedala a prosila ma, aby som sa pomodlila na ten úmysel, čo som aj prisľúbila. Keď som sa modlila, poznala som, že táto duša nebude mať duchovný úžitok z tohto vedenia. Pri prvom stretnutí mi táto duša opäť hovorí o svojej radosti z tohto duchovného vedenia.

1424) Prežívala som jej radosť, ale keˇdodišla, bola som prísne napomenutá. Ježiš mi povedal, aby som jej odpovedala tak, ako mi dal poznať v modlitbe. To som pri prvej príležitosti aj urobila, hoci ma to veľa stálo.

1425) Dnes som chvíľu cítila bolesti tŕňovej koruny. Modlila som sa vtedy pred Najsvätejšou sviatosťou za istú dušu. V jednej chvíli som pocítila takú prudkú bolesť, že mi hlava klesla na balustrádu. Hoci to trvalo len krátku chvíľu, bolo to veľmi bolestné.

1426) Kriste, daj mi duše. Dopusť na mňa, čo len chceš, ale daj mi za to duše. Túžim po spáse duší, aby duše spoznali tvoje milosrdenstvo. Pre seba nemám nič, lebo všetko som rozdala dušiam. V deň súdu budem stáť pred tebou s prázdnymi rukai, lebo všetko som rozdala dušiam, a tak ma nebudeš mať z čoho súdiť. V ten deň sa stretneme: láska s milosrdenstvom…

J.M.J.
1427)
Ukrytý v mojej duši, Ježiš, – jedným sme sa spolu stali. – Hostia, ty ma ľúbiť učíš, – miluješ veľkých, malých.
Ukrytý Ježiš spásonosný, – jedným sme sa spolu stali, – ak by si pridal nám deň ôsmy, – viac by si dostal chvály.
Ukrytý Ježiš, čistá láska, – na zemi si nás spojil, – nik ako ty ma nepoláskal, – pre večnosť sme už svoji.
Ukrytý Ježiš, moja duša – po tebe dychtí lačne, – žiaden dar ju viac nepokúša, – len s tebou milosť začne.
Ukrytý Ježiš, ber si srdce, – túžba je čoraz väčšia, – kráčam ti v stopách, sú tak súce, – aj keď som slabé dievča.

1428) Už mesiac sa cítim horšie a pri každom odkašľaní cítim rozklad v pľúcach. Neraz sa stáva, že cítim úplný rozklad vlastného tela. Ťažko vyjadriť, aké veľké je to utrpenie. Hoci moja vôľa to prijíma, predsa pre prirodzenosť je to veľké utrpenie, väčšie ako nosenie kajúcej košele a bičovanie sa do krv. Najviac som to cítila, keď som išla do refektára, stálo ma to veľa námahy, aby som niečo zjedla, lebo mi nechutilo jesť. V tom čase som začala mávať aj bolesti v bruchu. Všetky ostrejšie jedlá mi spôsobovali nesmierne bolesti, a tak som sa nejednu noc zvíjala v strašných bolestiach a slzách, obetujúc to za hriešnikov.

1429) Opýtala som sa spovedníka, čo mám robiť, či to mám naďalej znášať za hriešnikov, alebo poprosiť predstavenú, aby som mohla dostávať nekorenené jedlá. Spovedník rozhodol, že mám poprosiť predstavených o nekorenené jedlá. Urobila som podľa pokynov spovedníka, lebo som videla, že to pokorenie sa je Bohu milšie.

1430) Jedného dňa som zapochybovala, ako je možné stále cítiť ten rozklad organizmu, a pritom chodiť a ešte pracovať, či to nie je nejaký klam. Na druhej strane to však nemôže byť klam, lebo mi to spôsobuje strašné utrpenie. Ako o tom rozmýšľam, prichádza ku mne jedna sestra na krátky rozhovor. Po niekoľkých minútach sa jej tvár strašne skrivila a hovorí mi: “Sestra, cítim tu mŕtvolu, celkom akoby sa rozkladala. Ó, aké je to strašné!” Odpovedala som jej: “Neprestrašte sa, ten mŕtvolný zápach cítiť odo mňa.” Veľmi sa začudovala, ale povedala, že dlhšie to už nemôže vydržať. Keď odišla, pochopila som, že Boh dal tej sestre pocítiť, aby som ja nemala pochybnosti, že priam zázračne ukrýva toto utrpenie pred celou kongregáciou. Ó, môj Ježišu, len ty poznáš celú hĺbku mojej obety.

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.