Katolícke čítanie (515.) – 29.5.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1461) + Ó, môj Ježišu, keď ma nechápu a moja duša je utrápená, túžim zostať chvíľu sama len s tebou. Reč smrteľníkov ma nepoteší, neposielaj mi, ó, Pane, takých poslov, ktorí hovoria len sami od seba, čo im nadiktuje vlastná prirodzenosť. Takí tešitelia ma veľmi unavujú.

6.1.1938
1462) Keď mi dnes kňaz priniesol Pána Ježiša, z hostie vyšlo svetlo a udrelo svojím lúčom moje srdce. Naplnilo ma veľkým plameňom lásky a Ježiš mi dal poznať, že mám ešte vernejšie odpovedať na vnuknutia milosti a moja bdelosť má byť citlivejšia.

1463) + Pán mi dal tiež poznať, koľkí biskupi sa zamýšľali nad týmto sviatkom,1 Nad ustanovením sviatku Božieho milosrdenstva. aj jeden svetský človek. Jedni boli Božím dielom nadšení, iní boli voči nemu nedôverčiví, ale napriek všetkému Božie dielo dopadlo chvályhodne. Matka Irena2 Matka Irena Krzyžanovská počas informačného procesu vo veci beatifikácie sestry Faustíny vystupovala ako svedok. Ťažko však niečo povedať o akýchkoľvek výpovediach matky Márie Jozefy Brzozy (zomrela v roku 1939). a matka Jozefa informovali o týchto veciach vyšších hodnostárov, ale nekládli im otázky týkajúce sa natoľko toho diela, ako mňa samej. O samotnom diele už nebolo pochybností, lebo Božia sláva sa už rozliehala.

1464) Dnes sa cítim oveľa lepšie. Tešila som sa, že budem môcť viac rozjímať, keď si budem konať svätú hodinu. Vtom som začula: – Nebudeš zdravá a neodkladaj sviatosť zmierenia, lebo to sa mi nepáči. Šomranie okolia si nevšímaj. Prekvapilo ma to, veď sa dnes cítim lepšie, ale dlhšie som sa nad tým nepozastavovala. Keď sestra zhasla svetlo, začala som svätú hodinu. Po chvíli mi však prišlo nevoľno od srdca. Do jedenástej som tichučko trpela, ale potom som sa cítila tak zle, že som zobudila sestru M., ktorá so mnou býva. Dala mi kvapky, po ktorých sa mi trochu uľavilo, takže som si mohla ľahnúť. Hľa, teraz už rozumiem varovaniu Pána. Rozhodla som sa, že zajtra požiadam ktoréhokoľvek kňaza a odhalím mu tajomstvá svojej duše. To však nie je všetko, [lebo] keď som sa modlila za hriešnikov a obetovala všetky utrpenia, [zakúsila som útoky diabla].

1465) Zlý duch to nemohol zniesť. [Zjavil sa mi v podobe prízraku a ten] prízrak mi hovoril: “Nemodli sa za hriešnikov, ale za seba, lebo budeš zatratená.” Vôbec som si satana nevšímala a modlila som sa s dvojnásobnou horlivosťou za hriešnikov. Zlý duch zavyl od zúrivosti. “Ó, keby som mal nad tebou moc!” a zmizol. Poznala som, že moje utrpenie a modlitba spútali satana a veľa duší som vytrhla z jeho pazúrov.

1466) Ježišu, Milovník spásy ľudí, pritiahni všetky duše k Božiemu životu, nech sa oslavuje veľkosť tvojho milosrdenstva tu na zemi i vo večnosti. Ó, veľký Milovník duší, ktorý si vo svojej prehojnej ľútosti otvoril spásonosné pramene milosrdenstva, aby sa slabé duše posilňovali na životnej púti. Tvoje milosrdenstvo prepletá celý náš život ako zlatá niť, ktorá usporiadane udržiava kontakt nášho bytia s Bohom, lebo k šťastiu nepotrebuje nič. Tak je všetko jedine dielom jeho milosrdenstva. Od radosti sa mi zastavujú zmysly, lebo Boh mi dáva hlbšie poznať túto svoju veľkú vlastnosť – svoje nepochopiteľné milosrdenstvo.

7.1.1938
1467) Prvý piatok v mesiaci. Ráno počas svätej omše som na chvíľu videla trpiaceho Spasiteľa. Prekvapilo ma, že Ježiš, zakúšajúc veľké bolesti, bol taký pokojný. Pochopila som, že je to pre mňa poučenie, ako sa mám správať v rôznych utrpeniach.

1468) Dlhšiu chvíľu som cítila bolesti na rukách, nohách a v boku. Vtom som videla istého hriešnika, ktorému moje bolesti pomohli, a priblížil sa k Pánovi. Všetko pre vyhladované duše, aby nezomreli od hladu.

1469) + Dnes som sa spovedala u kňaza,3 U kňaza Teodora Czaputu. cez ktorého ma Ježiš potešil. Ó, matka moja, Božie Cirkev, ty si skutočnou matkou, ktorá rozumie svojim deťom…

1470) Ó, ako dobre, že Ježiš nás bude súdiť podľa nášho svedomia, a nie podľa ľudských rečí a súdov. Ó, nepochopiteľná Dobrota, vidím ťa dokonca aj pri samom súde plného dobrotivosti.

Ruženec - android aplikácia
  • 1
    Nad ustanovením sviatku Božieho milosrdenstva.
  • 2
    Matka Irena Krzyžanovská počas informačného procesu vo veci beatifikácie sestry Faustíny vystupovala ako svedok. Ťažko však niečo povedať o akýchkoľvek výpovediach matky Márie Jozefy Brzozy (zomrela v roku 1939).
  • 3
    U kňaza Teodora Czaputu.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.