Katolícke čítanie (526.) – 9.6.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1491) + Dnes ma navštívil Pán a povedal: – Dcéra moja, neboj sa toho, čo príde na teba, nebude to nad tvoje sily. Poznáš silu mojej milosti, nech ti to stačí. Pán mi dal po týchto slovách hlbšie pochopiť pôsobenie svojej milosti.

1492) Pred svätým prijímaním mi dal Ježiš poznať, že rozhodne nemám počúvať, čo mi bude hovoriť istá sestra, lebo sa mu nepáči jej prefíkanosť a chytráctvo. – Dcéra moja, nehovor tej osobe ani svoje názory, ani svoju mienku. Odprosila som Pána za to, čo sa mu nepáčilo v tej duši, a pokorne som prosila, aby ma posilnil svojou milosťou vo chvíli, keď znovu príde a bude sa chcieť so mnou porozprávať. Pýtala sa ma na mnohé veci a ja som jej odpovedala so všetkou sesterskou láskou a na dôkaz, že jej hovorím zo srdca, povedala som jej o niektorých veciach z vlastnej skúsenosti. Tá duša však mala iné úmysly a iné slová na perách…

1493) + Ó, môj Ježišu, od chvíle, keď som sa ti celkom odovzdala, vôbec nemyslím na seba. Môžeš so mnou robiť, čo sa ti páči. Myslím len na to, čo sa ti viac páči, ako ti môžem, ó, Pane, urobiť radosť. Načúvam a dávam pozor na každú príležitosť, nezáleží na tom, že okolie ma v tomto prípade inak posudzuje…

15. 1. 1938
1494)
Keď ma dnes navštívila sestra, o ktorej mi Pán hovoril, v duchu som sa pripravila na boj. Hoci ma to veľa stálo, ani o vlások som neustúpila od Božieho príkazu. No keď to už trvalo takmer hodinu a tá sestra sa nezberala na odchod, v duchu som zavolala Ježiša na pomoc. Vtom som v duši začula: – Neboj sa, pozerám sa v tejto chvíli a pomáham ti. Hneď ti pošlem dve sestry, ktoré prídu za tebou, a tak ti bude ľahšie pokračovať v rozhovore. V tej chvíli vošli dve sestry a potom bol už rozhovor veľmi ľahký, ale trval ešte pol hodiny.

1495) Ó, aké dobré je počas rozhovoru volať Ježiša na pomoc. Ó, ako dobré je vyprosovať si pomáhajúce milosti vo chvíli pokoja. Najviac sa bojím takých rozhovorov, ktoré sú v istom zmysle dôverné. Vtedy treba mať veľa Božieho svetla, aby to, čo hovoríme, bolo na osoh nám i druhej duši. Boh však pomáha, ale treba ho o to prosiť. Nech si nikto príliš nedôveruje.

17. 1. 1938
1496)
Dnes už od rána je moja duša v temnote. Nemôžem sa povzniesť k Ježišovi, cítim sa tak, akoby ma opustil. Nebudem však prosiť o svetlo stvorenia, lebo viem, že ony ma neosvietia, ak ma Ježiš bude chcieť ponechať v temnote. Odovzdávam sa do jeho svätej vôle a trpím, ale boj nadobúda čoraz väčšie rozmery. Počas vešpier som sa chcela spojiť v modlitbe so sestrami. Keď som sa preniesla v mysli do kaplnky, môj duch sa ponoril do ešte väčšej temnoty.

1497) Pocítila som znechutenie zo všetkého. Vtom počujem hlas satana: “Pozri, ako si protirečí všetko, čo ti dáva Ježiš: káže ti založiť kláštor, a zosiela na teba chorobu, káže ti usilovať sa o ustanovenie sviatku milosrdenstva, a pritoms vet taký sviatok vôbec nechce. Načo sa modliš za tento sviatok? Ten sviatok je taký nevhodný.” Moja duša mlčí a modlí sa vôľou, nepúšťa sa do rozhovoru s duchom temnoty. Zmocnilo sa ma však také divné znechutenie zo života, že ma to stálo veľa úsilia vôle, aby som vôbec dokázala prijímať život… Opäť počujem slová pokušiteľa: “Pros zajtra po svätom prijímaní o smrť pre seba. Pán Boh ťa vyslyší, veď toľko ráz ťa už vypočul a dal ti, o čo si ho prosila.” Mlčím a modlím sa úkonom vôle, ba skôr poddávam sa Bohu, vnútorne ho prosím, aby ma v tejto chvíli neopúšťal. Je už jedenásť hodín večer. Všetky sestry už spia v celách, len moja duša bojuje, a to s veľkou námahou. Pokušiteľ mi ďalej hovorí: “Načo sa staráš o iné duše? Ty sa máš modliť len za seba. Hriešnici sa obrátia aj bez tvojich modlitieb. Vidím, že v tejto chvíli veľmi trpíš. Dám ti jednu radu, od ktorej bude závisieť tvoje šťastie: nikdy nehovor o Božom milosrdenstve, a najmä nepovzbudzuj hriešnikov v dôvere v Božie milosrdenstvo, lebo oni si zaslúžia spravodlivý trest. Druhá dôležitá vec, nehovor o tom, čo sa deje v tvojej duši spovedníkom, a zvlášť tomu mimoriadnemu otcovi a tomu kňazovi vo Vilniuse. Ja viem, akí sú, tak ťa chcem pred nimi varovať. Hľaď, aby si bola dobrou rehoľníčkou, stačí žiť tak ako ostatné. Načo sa vystavuješ toľkým ťažkostiam?”

1498) Mlčím ďalej a úkonom vôle zotrvávam pri Bohu, aj keď sa z môjho srdca vydral ston. Konečne pokušiteľ odišiel a ja som unavená ihneď zaspala. Ráno som prijala Eucharistiu. Hneď po svätom prijímaní som vošla do svojej cely, kľakla som si a obnovila som úkon podrobenia sa vo všetkom najsvätejšej Božej vôli. Prosím ťa, Ježišu, daj mi silu do boja, nech sa so mnou stane podľa tvojej najsvätejšej vôle. Moja duša si zamilovala tvoju najsvätejšiu vôľu.

1499) V tej chvíli som uzrela Ježiša, ktorý mi povedal: – Som spokojný s tým, čo robíš. Buď aj naďalej pokojná, ak budeš vždy robiť všetko, čo je v tvojej moci v celom diele milosrdenstva. Tvoja otvorenosť voči spovedníkom nech je čo najväčšia. Preto satan nezískal nič, keď ťa pokúšal, lebo si sa s ním nezačala rozprávať. Rob tak aj naďalej. Dnes si mi vzdala veľkú chválu, keď si tak verne bojovala. Nech sa upevní a utvrdí tvoje srdce v tom, že ja som vždy s tebou, aj keď vo chvíli boja necítiš moju prítomnosť.

1500) Dnes ma Božia láska prenáša do iného sveta. Som ponorená do lásky, milujem a cítim, že som milovaná. Prežívam to s plným vedomím. Moja duša tonie v Pánovi, poznávam veľkú Božiu velebu a svoju malosť, ale týmto poznaním sa zväčšuje moje šťastie… Toto vedomie v mojej duši je živé, mocné a zároveň sladké.

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.