Katolícke čítanie (533.) – 16.6.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1511) V takých chvíľach sám Boh prichádza na pomoc, lebo inak by duša neuniesla tieto kríže, o ktorých som ešte vôbec nepísala a teraz ani nemám v úmysle písať, ale keď pocítim vnuknutie, tak napíšem…

1512) Dnes som počas svätej omše videla trpiaceho Pána Ježiša, akoby zomieral na kríži. Povedal mi: – Dcéra moja, často rozjímaj o mojom utrpení, ktoré som pre teba znášal, a nič sa ti nebude zdať veľkým z toho, čo ty vytrpíš pre mňa. Najviac sa mi páčiš, keď rozjímaš o mojom bolestnom umučení. Spájaj svoje malé utrpenia s mojím bolestným umučením, aby mali nekonečnú hodnotu pred mojou velebou.

1513) + Dnes mi Ježiš povedal: – Často ma nazývaš svojím učiteľom. Je to milé môjmu srdcu, ale nezabúdaj, žiačka moja, že si žiačkou ukrižovaného učiteľa. To jedno slovo nech ti stačí. Ty vieš, čo kríž obsahuje.

1514) + Poznala som, že najväčšia sila je ukrytá v trpezlivosti. Vidím, že trpezlivosť vždy vedie k víťazstvu, aj keď sa ono neukáže hneď, ale až po rokoch. Trpezlivosť je spojená s tichosťou.

1515) + Dnes som celú noc strávila s Ježišom v žalári. Je nočná adorácia. Sestry sa modlia v kaplnke. Ja sa v duchu s nimi spájam, lebo podlomené zdravie mi nedovoľuje ísť do kaplnky. Celú noc som nemohla zaspať, tak som ju strávila s Ježišom v žalári. Ježiš mi dal poznať utrpenia, ktoré tam zakúsil. Svet sa o nich dozvie v súdny deň.

1516)Povedz dušiam, dcéra moja, že im dávam na obranu svoje milosrdenstvo, ja sám bojujem namiesto ich a znášam spravodlivý hnev svojho Otca.

1517)Dcéra moja, povedz, že sviatok môjho milosrdenstva vytryskol z [môjho] vnútra pre potešenie celého sveta.

1518) Ježišu, môj pokoj a odpočinutie moje, prosím ťa za tú sestru, daj jej svetlo, aby sa zmenila vo svojom vnútri, posilni ju svojou milosťou, aby aj ona dosiahla dokonalosť…

1519) + Dnes pred svätým prijímaním mi Pán povedal: – Dcéra moja, dnes sa otvorene porozprávaj s predstavenou o mojom milosrdenstve, lebo z predstavených má ona najväčší podiel na hlásaní môjho milosrdenstva. A naozaj, popoludní prišla matka a rozprávali sme sa o tomto Božom diele. Matka mi hovorila, že tie obrázky akosi nevyšli veľmi pekne a že ľudia ich veľmi nekupujú. “Ale,” hovorí mi, “vzala som ich dosť veľa a rozdám ich, kde uznám za vhodné, a urobím, čo môžem, aby sa dielo milosrdenstva šírilo.” Keď odišla, Pán mi dal poznať, ako veľmi mu je táto duša milá.

1520) Dnes mi Pán povedal: – Otvoril som svoje srdce ako živý prameň milosrdenstva. Nech z neho čerpajú život všetky duše. Nech sa priblížia k moru milosrdenstva s veľkou dôverou. Hriešnici dosiahnu ospravedlnenie a spravodliví sa utvrdia v dobrom. Dušu toho, kto dôveroval v moje milosrdenstvo, naplním v hodine smrti svojím Božím pokojom.

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.