Katolícke čítanie (536.) – 19.6.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1521) Pán mi povedal: – Dcéra moja, neustávaj v hlásaní môjho milosrdenstva, uľavíš tým môjmu srdcu, ktoré spaľujú plamene zľutovania k hriešnikom. Povedz mojim kňazom, že zatvrdliví hriešnici sa budú kajať po ich slovách, keď budú hovoriť o mojom nesmiernom milosrdenstve, o zľutovaní, ktoré mám voči nim vo svojom srdci. Kňazom, ktorí budú hlásať a oslavovať moje milosrdenstvo, dám predivnú moc, pomažem1 “Pomazanie” – symbolizuje udelenie sily a moci. ich slová a pohnem srdcia, ku ktorým budú hovoriť.

1522) Život v komunite je sám osebe ťažký, ale dvojnásobne ťažké je zžiť sa s pyšnými dušami. Ó, Bože, daj mi hlbšiu vieru, aby som v každej sestre videla vždy tvoj svätý obraz, ktorý má vyrytý v duši…

1523) Večná láska, čistý plameň, ustavične hor v mojom srdci a zbožšti celú moju bytosť podľa svojho večného zaľúbenia, pre ktoré si ma povolal k bytiu a pozval zúčastniť sa na svojom večnom šťastí. Ó, milosrdný Pane, zahrnul si ma toľkými darmi len pre svoje milosrdenstvo. Keď vidím, že všetko som dostala zadarmo, s najhlbšou pokorou zvelebujem tvoju nepochopiteľnú dobrotu. Pane, moje srdce žasne, že ty, absolútny Pán, nikoho nepotrebuješ, a predsa sa z čistej lásky znižuješ k nám. Nevychádzam z údivu, že Pán vstupuje do takej blízkej dôvernosti so svojím stvorením, je to opäť jeho nepochopiteľná dobrotivosť. Vždy znova začínam toto rozjímanie a nemôžem ho dokončiť, lebo môj duch je doňho celkom pohrúžený. Akou slasťou je milovať celou silou svojej duše a byť opakovane ešte viac milovaná, ctiť to a prežívať s plným vedomím v celej svojej bytosti. Niet slov, ktorými by sa to dalo vyjadriť.

25.1.[1938]
1524)
Ježišu môj, aký si ty dobrý a trpezlivý, neraz sa pozeráš na nás ako na malé deti. Často ťa prosíme a sami nevieme čo, lebo na konci modlitby, keď nám dávaš to, o čo sme ťa prosili, nechceme to prijať.

1525) Jedného dňa prišla ku mne istá sestra a prosila ma o modlitbu. Povedala mi, že už to dlhšie nevydrží, ak by tak naďalej malo byť. “Sestra, pomodlite sa.” Odpovedala som, že dobre, a začala som novénu k Božiemu milosrdenstvu. Poznala som, že Boh jej tú milosť dá, ale keď ju dostane, opäť bude nespokojná. Modlila som sa však ďalej tak, ako ma prosila. Na druhý deň prichádza tá istá sestra. Keď sa začal rozhovor znovu o tom istom, povedala som jej: “Viete, sestra, nesmieme Pána Boha v modlitbe nútiť, aby nám dal to, čo my chceme, ale radšej sa podriaďovať jeho svätej vôli.” No jej sa zdalo, že to, o čo prosí, je nevyhnutné. Ku koncu novény opäť prichádza ku mne tá istá sestra a hovorí mi: “Ach, Pán Ježiš mi dal tú milosť, ale teraz už rozmýšľam inak. Modlite sa, aby sa to zase nejako zmenilo.” Odpovedala som jej: “Áno, budem sa modliť, aby ste vyplnili Božiu vôľu, a nie to, čo vy chcete…”

1526) Najmilosrdnejšie Srdce Ježišovo, ochráň nás pred spravodlivým Božím hnevom!

1527) + Jedna sestra ma ustavične prenasleduje len preto, že Boh so mnou tak dôverne prebýva. Zdá sa jej, že to všetko len predstieram. Keď sa jej zdá, že som urobila nejakú chybu, vtedy hovorí: “Zjavenia máme a také chyby robíme.” Porozprávala o tom aj iným sestrám, ale vždy negatívne. Hovorí o mne, že som nejaká divná. Jedného dňa ma to zabolelo, že tá kvapka ľudského rozumu dokáže takto pretriasať Božie dary. Po svätom prijímaní som sa modlila, aby ju Boh osvietil, ale poznala som, že ak táto duša nezmení svoj vnútorný postoj, nedosiahne dokonalosť.

1528) + Raz som sa žalovala Ježišovi na istú osobu: “Ježišu, ako môže táto osoba takto súdiť ešte aj náš úmysel?” Pán mi odpovedal: – Nečuduj sa tomu, tá duša nepozná samu seba, tak ako môže správne posúdiť inú dušu?


1529) Dnes som videla otca Andrasza, ako sa modlí. Poznala som, že sa prihováral u Boha aj za mňa. Pán mi neraz dáva poznať, kto sa za mňa modlí.

1530) Ustúpila som trochu do úzadia, akoby ma to Božie dielo nezaujímalo. Teraz o ňom nehovorím, ale celá moja duša je pohrúžená do modlitby a pokorne prosím Boha, aby ráčil urýchliť ten veľký dar – sviatok milosrdenstva. Vidím, že Ježiš koná, sám dáva pokyny, ako sa to má urobiť. Nič sa nedeje náhodne.

Ruženec - android aplikácia

  • 1
    “Pomazanie” – symbolizuje udelenie sily a moci.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.