Katolícke čítanie (540.) – 23.6.2024 – nedeľa

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1531) Dnes som povedala Pánu Ježišovi: “Vidíš, koľko je ťažkostí, kým uveria, že toto dielo pochádza od teba. A predsa ani teraz tomu ešte všetci neveria.” – Buď pokojné, dieťa moje, mojej vôli sa nič nemôže protiviť. Napriek šomraniu a znechuteniu sestier sa celá moja vôľa na tebe vyplní vo všetkom, čo sa mi páči a čo som naplánoval. Netráp sa preto, aj ja som bol kameňom úrazu pre niektoré duše.

1532) + Ježiš sa mi sťažoval, ako veľmi ho bolí nevernosť vyvolených duší: – A ešte väčšmi zraňuje moje srdce ich nedôvera po páde. Keby nezakúsili dobrotu môjho srdca, bolelo by ma to menej.

1533) Videla som Boží hnev nad Poľskom. Teraz vidím, že ak by Boh dopustil na našu krajinu najväčšie tresty, bol by to ešte prejav jeho milosrdenstva, lebo za také veľké previnenia by nás mohol potrestať úplným zničením naveky. Veľmi ma vydesilo, keď mi Pán len trošku poodchýlil závoj. Teraz jasne vidím, že vyvolené duše udržujú jestvovanie sveta, aby sa naplnila miera.

1534) + Videla som námahu istého kňaza, keď sa modlil. Jeho modlitba sa podobala modlitbe Pána Ježiša v Getsemanskej záhrade. Ó, keby ten kňaz vedel, aká milá bola Bohu táto modlitba.

1535) Ó, Ježišu, v tvojom najmilosrdnejšom Srdci sa zatváram ako v nedobytnej pevnosti pred útokmi nepriateľov.

1536) Dnes som bola pri istej zomierajúcej osobe, ktorá zomierala v mojich rodných končinách. Posilňovala som ju modlitbami, po chvíli som pocítla bolesť v rukách, nohách a v boku, trvalo to krátku chvíľu…

27.1. [1938]
1537)
Dnes počas svätej hodiny sa mi Ježiš sťažoval na nevďačnosť duší. – Za dobrodenia dostávam nevďačnosť, za lásku zabudnutie a ľahostajnosť. Moje srdce to nemôže zniesť.

1538) V tej chvíli v mojom srdci zahorela silná láska k Ježišovi, obetovala som sa za nevďačné duše a v okamihu som sa celá pohrúžila doňho. Keď som prišla k sebe, Pán mi dal zakúsiť nevďačnosť, ktorá napĺňala jeho Srdce. Netrvalo to však dlho.

1539) Dnes som povedala Pánovi: “Kedy ma vezmeš k sebe? Už som sa cítila tak zle a tak túžobne som čakala na tvoj príchod.” Ježiš mi odpovedal: – Buď vždy pripravená, už ťa dlho nenechám v tomto vyhnanstve, ale musí sa na tebe splniť moja svätá vôľa. “Ach, Pane, ak sa ešte celkom nesplnila na mne tvoja svätá vôľa, hľa, som pripravená na všetko, čo ty chceš, ó, Pane. Ó, môj Ježišu, prekvapuje ma však to, že mi dávaš poznať toľko tajomstiev a to tajomstvo, čiže hodinu mojej smrti, mi nechceš povedať.” Pán mi povedal: – Buď pokojná, dám ti ju poznať, ale nie teraz. “Ach, môj Pane, odpusť mi, že som to chcela vedieť. Ty vieš prečo, lebo poznáš moje roztúžené srdce, ktoré tak žízni po tebe. Ty vieš, že by som nechcela zomrieť ani o minútu skôr, len tak, ako si ty rozhodol pred vekmi.” So zvláštnou dobroprajnosťou počúval Ježiš výlevy môjho srdca.

28.1. [1938]
1540)
Dnes mi Pán povedal: – Zapíš, dcéra moja, tieto slová: Všetky duše, ktoré budú zvelebovať moje milosrdenstvo, šíriť jeho úctu a povzbudzovať iné duše k dôvere v moje milosrdenstvo, v hodine smrti nezakúsia strach. Moje milosrdenstvo ich bude chrániť v tomto poslednom boji…

Ruženec - android aplikácia
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.