Katolícke čítanie (543.) – 26.6.2024 – streda

ilustračný obrázok - nedeľa, streda
Katolícke čítanie: streda-nedela

1541) Dcéra moja, povzbudzuj duše, aby sa modlili korunku, ktorú som ti odovzdal. Keď sa budú modliť túto korunku, rád im dám všetko, o čo ma budú prosiť. Keď sa ju budú modliť zatvrdliví hriešnici, naplním ich duše pokojom a hodina ich smrti bude šťastná. Napíš to kvôli utrápeným dušiam: keď duša uvidí a pozná ťarchu svojich hriechov, a keď sa jej pred očami zjaví celá priepasť úbohosti, do ktorej sa ponorila, nech si nezúfa, ale nech sa s dôverou vrhne do náručia môjho milosrdenstva – ako dieťa do objatia milovanej matky. Tieto duše majú prednostné právo na moje ľútostivé srdce, na moje milosrdenstvo. Povedz, že žiadna duša, ktorá vzývala moje milosrdenstvo, sa nesklamala ani nebola zahanbená. Mám zvláštne zaľúbenie v duši, ktorá dôveruje mojej dobrotivosti. Napíš, že keď sa túto korunku budú modliť pri zomierajúcich, postavím sa medzi Otca a zomierajúcu dušu nie ako spravodlivý Sudca, ale ako milosrdný Spasiteľ.

1542) V tej chvíli mi dal Pán poznať, ako veľmi žiarli na moje srdce. – Aj medzi rehoľnými sestrami sa budeš cítiť osamotená. Vtedy vedz, že túžim, aby si sa so mnou užšie spájala. Mne ide o každý záchvev tvojho srdca. Každý záchvev tvojej lásky sa odráža v mojom srdci, žíznim po tvojej láske. “Áno, Ježišu, ale ani moje srdce by nedokázalo žiť bez teba, lebo aj keby mi niekto daroval srdcia všetkých stvorení, neuspokojili by hlbiny môjho srdca.”

1543) Dnes večer mi Pán povedal: – V hodine smrti sa celkom spoľahni na mňa a ja ťa predstavím svojmu Otcovi ako svoju nevestu. Teraz ti odporúčam, aby si zvlášť spájala svoje, hoci aj najmenšie skutky s mojimi zásluhami, a vtedy môj Otec pozrie na ne s láskou ako na moje.

1544)Nemeň zvláštne spytovanie svedomia, ktoré som ti dal skrze otca Andrasza, aby si sa ustavične spájala so mnou, lebo to je to, čo dnes vyslovene od teba očakávam. Voči mojim zástupcom buď ako dieťa,1 To znamená voči spovedníkom, duchovným vodcom a predstaveným. lebo ja si požičiavam ich ústa, aby hovorili k tebe, aby si nemala v ničom pochybnosti.

1545) Cítim sa trocha lepšie, a preto som dnes zišla do refektára, aj do kaplnky. Nemôžem si ešte plniť povinnosti, zostanem v cele pri člnku.2 Počas choroby sestra Faustína tkala obruby na oltárne obrusy. Veľmi ma tá prácička priťahuje, ale aj takáto ľahká práca ma unavuje. Vidím, aké sú moje sily slabé. Ani chvíľu nezaľáham, lebo každá chvíľka môjho života je vyplnená modlitbou, utrpením a prácou. Ak nie jedným, tak druhým zvelebujem Boha, a keby mi Boh dal ešte raz prežiť život, neviem, či by som ho lepšie využila.

1546) Pán mi povedal: – Opájam sa tvojou láskou, tvoja úprimná láska je môjmu srdcu taká milá ako vôňa púčika ruže zavčas rána, keď slnko z neba ešte nevypilo rosu. Sviežosť tvojho srdca ma uchvacuje, preto sa s tebou spájam tak úzko ako so žiadnym iným stvorením…

1547) Dnes som videla úsilie, ktoré ten kňaz3 Kňaz Michal Sopočko. vynakladá vzhľadom na Božie záležitosti. Jeho srdce začína zakúšať, čím bolo naplnené Božie Srdce počas pozemského života. Za námahy – nevďačnosť… Veľmi horlivo sa však usiluje o Božiu slávu….

30.1.1938
1548) Jednodňové exercície

V meditácii mi dal Pán poznať, že kým v mojej hrudi bije srdce, dovtedy sa mám snažiť, aby sa šírilo Božie kráľovstvo na zemi. Mám bojovať o slávu svojho Stvoriteľa. Viem, že Bohu vzdám chválu, akú odo mňa očakáva, ak sa budem snažiť verne spolupracovať s Božou milosťou.

1549) Túžim žiť duchom viery. Prijímam všetko, čo ma stretne, pretože mi to podáva milujúca Božia vôľa, ktorá skutočne túži po mojom šťastí. A tak prijímam všetko, čo mi Boh zošle, s odovdzanosťou a vďačnosťou, nevšímajúc si hlas prirodzenosti ani našepkávanie samoľúbosti. Pred dôležitou činnosťou sa na chvíľu zamyslím, aký má súvis s večným životom, čo je hlavným dôvodom toho, že som sa rozhodla ju vykonať: Božia sláva, alebo je to pre dobro mojej duše, alebo pre dobro inej duše. Ak mi srdce povie áno, vtedy budem pri konaní danej činnosti neoblomná, nebudem si všímať nijaké prekážky ani obety, nedám sa odradiť od svojho zámeru, postačí mi, že viem, že je milý Bohu. A naopak, ak spoznám, že dané činnosti nemajú nič spoločné s tým, čo som uviedla vyššie, budem sa snažiť pozdvihnúť ich do vyšších sfér dobrým úmyslom. A ak poznám, že niečo pochádza zo samoľúbosti, zamietnem to hneď na začiatku.

1550) Vo chvíľach pochybností nebudem konať, ale budem sa usilovať hľadať vysvetlenie u duchovných, zvlášť u svojho duchovného vodcu. Nebudem sa ospravedlňovať, keď ma bude ktokoľvek napomínať alebo mi niečo vyčítať, iba v prípade, ak sa ma priamo opýtajú, aby som vydala svedectvo o pravde. Vždy budem veľmi trpezlivo počúvať iných, keď sa mi budú zdôverovať, budem prijímať ich utrpenia, posilňovať ich na duchu a svoje vlastné utrpenia budem ukrývať v najľútostivejšom Ježišovom Srdci. Nikdy nebudem vychádzať z hlbín jeho milosrdenstva, ale budem do nich ponárať celý svet.

Ruženec - android aplikácia

  • 1
    To znamená voči spovedníkom, duchovným vodcom a predstaveným.
  • 2
    Počas choroby sestra Faustína tkala obruby na oltárne obrusy.
  • 3
    Kňaz Michal Sopočko.
Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.