Krátka úvaha o svätom prijímaní na ruku

Nedá mi nespomenúť v tomto prvom vydaní časopisu Suzette – Magazín konzervatívnej katolíčky aj ďaľšiu tému, ktorá ma veľmi trápi. Je to tým, že som skôr konzervatívna ako modernistka. Ako dieťaťu mi všepovali základné pravdy katolíckej viery a všetko bolo v poriadku, až pokým neprišla na Slovensko choroba nazvaná Covid 19. Už v minulosti, pri pozeraní televíznych prenosov z Vatikánu, ktoré však neboli veľmi časté, som zachytila, že sa tam podáva sväté prijímanie na ruku. Vôbec sa mi to nepáčilo a bola som rada, že na Slovensku sa tak neprijíma. V tej dobe som nemala poňatia o latinskej svätej omši a že sa môže prijímať len do úst a po kľačiačky.

Niektoré zdroje uvádzajú, že prijímať na ruku je ťažký hriech. Kto by chcel z radov katolíckej vrchnosti dobrovoľne uvádzať ľudí do ťažkého hriechu? Ale tiež viem, že už v tridsiatych rokoch minulého storočia, sa komunistická vláda v Rusku rozhodla zničiť katolícku Cirkev zvnútra tým, že dá vyštudovať svojich ľudí za kňazov a tí obrátia katolícku Cirkev naruby, zavedú nové učenie a mám silný dojem, že sa to deje. Je možné, že mnohí nevedia o tejto veci, ale aj Panna Mária Fatimská, ktorá sa práve v máji 1917 zjavila malým pastierikom hovorila, že ak sa nedodrží, čo žiada, komunizmus sa rozšíri do celého sveta. Prijímať sväté prijímanie na ľavú ruku je protestantské a my sme predsa katolíci. Ak sa aj v minulosti počas nejakého ohrozenia či epidémie prijímalo na ruku, tak to bolo na pravú ruku a čiastočky sa museli pozbierať jazykom z dlane. Mnoho kňazov i laikov sa vyjadruje k tejto téme, ale ja viem svoje, nie je to správne, je to diablova robota.

Môj Ježišu, verím, že si v Najsvätejšej Oltárnej Sviatosti skutočne prítomný. Klaniam sa Ti a
milujem Ťa nadovšetko. Z lásky k Tebe ľutujem všetky svoje hriechy. Sľubujem, že sa budem
vyhýbať každej hriešnej príležitosti. Moja duša túži po Tebe, ale keďže Ťa teraz sviatostne
nemôžem prijať, príď aspoň duchovne so svojou milosťou do môjho srdca. Daj, aby som vždy žila
v Tvojej milosti a tak plnila Tvoju vôľu. Ty žiješ a kraľuješ na veky vekov. Amen.

Modlitba duchovného svätého prijímania

Obsah magazínu i magazín nájdete na webe suzette.sk

Začiatok dnes – deviatnik ku cti Ducha Svätého

19. mája bude sviatok Zoslanie Ducha Svätého a napadlo ma, že dobrá príprava na tento sviatok by mohol byť deviatnik ku cti Ducha Svätého, ktorý nájdete v magazíne. Denne celých deväť dní je potrebné sa modliť 7 ružencov ku cti Ducha Svätého. Potom Panna Mária sľubuje, že ten, kto sa tento deviatnik pomodlí, dosiahne mnohé milosti. Deviatnik nájdete v časopise, je zadarmo, má 32 strán.

Pri deviatnikoch je to tak, že ak je sviatok napríklad 19. mája, tak ukončiť deviatnik je potrebné deň pred sviatkom. Preto treba s modlitbou deviatnika začať už dnes – 10. mája.

Požehnaný čas prajem.

Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.