Kristus Kráľ – intronizácia

Ježiš Kristus - Kráľ neba i zeme

V poslednom čase sa u nás aktivitou zo strany politikov, ale i duchovných a laikov, začala diskusia o intronizácii Krista Kráľa za Kráľa Slovenska. V sekulárnom tábore Slovenska vznikol okamžite odpor, u KBS rozpaky, viacerí duchovní však majú k tejto otázke pozitívny postoj. Na podporu tejto myšlienky vznikla aj laická petícia. Ako je to s intronizáciou Krista Kráľa, jej históriou a najmä potrebou? Prinášame aspoň stručné informácie.

Žiadosť Spasiteľa

Božia služobnica Rozália Celakówna sa narodila 19. septembra 1901 v poľskej obci Jachówka v krakowskej diecéze ako prvé z 8 detí roľníka Tomáša a jeho ženy Joanny. Matka ju učila milovať Ježiša v Eucharistii a v blížnych. Od svojich šiestich rokov Rozália pociťuje Ježišovu prítomnosť v duši. Pán Ježiš ju takto sprevádza celý životom, najprv doma a neskôr pri službe v nemocnici v Krakove (od roku 1925 až do jej smrti 1944). Od roku 1930 začína sa Pán Ježiš cez Rozáliu domáhať od Poliakov, aby ho uznali za svojho Kráľa. Poúča Rozáliu, že je to nesmierne dôležité, že sa na ten úmysel, aby sa urýchlila Jeho intronizácia v Poľsku, treba veľa modliť a veľa trpieť.

Od septembra 1937 obdrží Rozália prorocké vízie s výrazne stanovenými požiadavkami Ježiša voči Poľsku a svetu. Rozália spolu so svojou misiou obdržala aj ťažký kríž. V jeho nesení jej pomáhali predovšetkým otcovia Paulíni. Napriek mnohým prosbám, žiadostiam a listom cirkevným aj svetským vrchnostiam, s čoraz naliehavejším Božím posolstvom – sa nič nepohýna. Je začiatok roku 1939 a Pán Ježiš oznamuje Rozálii:

„Dieťa moje, bude strašná vojna. Veľké a strašné sú hriechy a zločiny Poľska. Napriek tomu, je ešte záchrana pre Poľsko, ak Ma uzná za svojho Kráľa a Pána a to v úplnosti cez intronizáciu, v celom štáte s vládou na čele. To uznanie má byť potvrdené odvrhnutím hriechov a úplným obrátením sa k Bohu. Iba vo mne je záchrana pre Poľsko. Povedz (duchovnému) otcovi, aby napísal Prímasovi Poľska prostredníctvom Otca Generála (paulíni), aby vykonal všetko pre urýchlenie intronizácie.“

Ignorácia

Ignorácia episkopátu a vlády priniesla následky. II. svetová vojna začala práve napadnutím Poľska, 1. septembra 1939.

„Tá strašná zrada vlasti zo strany vlády, ach, ako veľmi bolí! Prečo naši biskupi a kňazi mlčali?!“

Rozália Celakówna

Ešte v júli v roku 1938 však Rozália obdržala prorockú víziu. Opisuje to takto: „Videla guľu podobnú glóbusu. Predo mnou stála majestátna postava muža. ‚Toto je zemeguľa.‘ – povedal a vyzval ma, aby som ukázala časti sveta a v nich jednotlivé štáty. Potom mi tá osoba povedala hlasom plným vážnosti: ‚Dieťa moje! Za hriechy a zločiny spáchané ľudstvom na celom svete zošle Pán Boh strašný trest. Božia spravodlivosť už viac nemôže zniesť tie výčiny. Obstoja len tie krajiny, kde bude kraľovať Kristus. Treba uskutočniť intronizáciu vo všetkých štátoch a národoch na celom svete. V tomto a jedine v tomto je záchrana. Tie štáty a národy, ktoré ju neprijmú a nepoddajú sa vláde sladkej lásky Ježišovej, zmiznú z povrchu zeme a už nikdy nepovstanú. Zapamätaj si to, dieťa moje, zhynú a už nikdy nepovstanú! Pamätaj dieťa, aby táto tak dôležitá záležitosť nebola prehliadaná. Intronizácia v Poľsku musí byť uskutočnená!‘

Kongregácia pre kauzy svätých vydala 22. 12. 2012 diecézny dekrét o beatifikačnom procese Rozálie Czelakowny. A 9. 4. 2022 bol vydaný dekrét o hrdinstve jej cností s titulom ctihodná Božia služobnica.

19. novembra 2016

19. novembra 2016 poľský episkopát v prítomnosti vládnej delegácie na čele s prezidentom krajiny Andrzejom Dudom oficiálne vykonal úradný akt uznania Ježiša Krista za Kráľa a Pána poľskej krajiny a ľudu. Aktom v sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Łagiewnikach, bol zavŕšený Svätý rok milosrdenstva a jubilejný rok 1050. výročia krstu Poľska. Vykonal ho arcibiskup Stanisław Gądecki slovami: „Nesmrteľný Kráľu vekov, Pane Ježišu Kriste, náš Bože a Spasiteľu, v jubilejnom roku 1050. výročia krstu Poľska a v mimoriadnom Svätom roku milosrdenstva, my Poliaci, stojíme pred Tebou, aby sme uznali Tvoju vládu a podriadili sa Tvojmu panovaniu, a aby sme Tebe zverili a zasvätili našu vlasť i celý národ.“

Poznámka redakcie MRosa: Milí priatelia, týmto vyhlasuje naše Združenie Magnificat Slovakia modlitbovú aktivitu svojich členov – bez časového obmedzenia, a to za skorú intronizáciu Krista Kráľa za Kráľa Slovenska.

Zdroj: MRosa – časopis Panny Márie spoluvykupiteľky a Matky ľudstva, január 2024; obrázok: Spoločnosť Božieho Slova

Poznámka: Ja, autorka tohoto webu, som sa rozhodla uverejňovať každý týždeň jeden štát a informácie o ňom a vložiť ho do rúk Krista Kráľa, ako prvý krok k intronizácii pre celý svet, ako si to sám Ježiš Kristus želá, aby zavládol pokoj vo svete a bol zachránený celý svet.Aktualizácia: momentálne pracujem na novom webe a tam predbežne prejde môj úmysel, že odovzdávam celý svet Bohu, a jednorazovo. (Tento web zostane, pokým bude Pán Boh chcieť, to jest, pokým budem mať z čoho platiť prenájom, hosting a doménu. Som totiž nezamestnaná – nový job by mi padol vhod – peniaze mi nepadajú z neba ako dážď.) Keďže pracujem aj na seriáli katolícke čítanie a meniny, sviatky, svätí, tak tento môj ďaľší úmysel pokrivkáva, ale zároveň ho nechcem nechať tak. Na tom webe je momentálne len môj nový časopis, ostatný obsah bude dostupný najskôr za dva mesiace, nahrádza web Kreatívna tvorba. A prečo tak dlho? Rozhodla som sa ho sama nakódovať a nepoužiť WordPress CMS.

Ježiš Kristus - Kráľ neba i zeme

JEŽIŠ KRISTUS ∙ KRÁĽ SVETA

Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.