Meniny, sviatky, svätí – 11. február

kvety - meniny, svätí, sviatky

Meniny majú:

  • Dezider
  • Božena
  • Brad
  • Braden
  • Bradley
  • Brayden
  • Brooke
  • Brooks
  • Brooklyn

Všetko najlepšie.

Patrónkou dňa je Panna Mária Lurdská (ľubovoľná spomienka). Panna Mária sa v dňoch od 11. 2. do 16. 7. 1858 osemnásťkrát zjavila v Lurdoch Bernadete Soubirousovej. Svätý Pius X. ustanovil tento sviatok pre celú Cirkev v roku 1907. Lurdy sú dnes veľkým pútnickým miestom, kde sa dejú mnohé telesné, ale ešte viac duchovné uzdravenia.

Myšlienky pre deti a mladých

Nech si svet kričí koľko chce, nech kritizuje a šomre na dobro. Vy si to bez znepokojenia vypočujte a v dobrom verne a statočne vytrvajte.

sv. František Saleský

„Prvé prikázanie je toto: ‚Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej mysle a z celej svojej sily!‘ Druhé je toto: ‚Milovať budeš svojho blížneho ako seba samého!‘ Iného väčšieho prikázania, ako sú tieto, niet.“

Sväté písmo (Mk 12, 30 – 31)

I keby som mal ísť tmavou dolinou, nebudem sa báť zlého. Tvoj prút a tvoja palica, tie sú útechou.

Kniha žalmov 23, 4

Pane, ty ma chrániš, kamkoľvek idem. Vždy si pri mne – nikdy ma neopustíš. – Keď ide niekam náš prezident, vždy s ním cestuje veľa ľudí. Ich úlohou je prezidenta chrániť a starať sa o jeho bezpečnosť. Je veľmi dôležitou osobou a všetci chcú, aby bol v bezpečí. Boh je tiež stále s tebou, kamkoľvek ideš. Si pre neho taký dôležitý, že ťa chce chrániť vo dne v noci!

Zo slov anjela: „Zdravas‘, milosti plná“ vysvitá, že Panna Mária bola zvláštnou Božou milosťou oslobodená od dedičného hriechu, lebo si ju Boh vyvolil, aby bola matkou Ježiša Krista.

Katechizmus

Pre dospelých

Sláva buď Bohu Otcovi, ktorý ma svojou všemohúcnosťou vyviedol z ničoty a stvoril na svoj obraz. Sláva buď Bohu Synovi, ktorý ma skrze svoje milosrdenstvo vykúpil z pekla a otvoril mi brány nebies. Sláva buď Bohu Duchu Svätému, ktorý ma svojou milosťou posvätil pri svätom krste a ešte neprestajne posväcuje nespočetnými milosťami, ktoré každodenne prijímam z jeho nekonečného dobrodenia. Sláva buď všetkým trom Božským osobám, Najsvätejšej Trojici, ako bolo na počiatku, tak nech je i teraz, i vždycky, i na veky vekov. Amen.

Klaniam sa ti, Najsvätejšia Trojica, ctím ťa a s najponíženejšou vďačnosťou ti vzdávam vďaky, že si nám zjavila toto slávne a nepochopiteľné tajomstvo. Prosím ťa, udeľ mi milosti, aby som až do smrti zotrval/a vo vyznávaní tejto viery, a tak si zaslúžil/a uvidieť a chváliť v nebi po všetky veky jediného Boha v troch osobách, v ktorého už tu na zemi pevne verím: Boha Otca, Boha Syna, Boha Ducha Svätého. Amen.

Modlitba k Najsvätejšej Trojici (nedeľa)

Pre tradičných katolíkov

Tento učený i zbožný biskup Fornerus, ktorý napísal tak vznešené veci o omši svätej, učí, že ten, kto sa v stave milosti účastní na omši svätej, si u Boha zasluhuje viac, ako keby z lásky k nemu podnikol to najťažšie dielo, alebo by vykonal najdlhšiu, najnamáhavejšiu púť. Kto by sa teda rád nezúčastnil na omši svätej, keď si ňou môže získať tak veľkú zásluhu a Bohu najvyššiemu môže tak veľkú úctu preukázať? Podľa môjho názoru nerobí teda múdro ten, kto ďaleko putuje, a cestou omše sväté zanedbáva! Lebo svojím namáhavým putovaním si nemôže nikdy nahradiť tie škody, ktoré zameškaním jedinej omše svätej trpí.

O veľkom úžitku z omše svätej píše i Marchantius takto: Cirkev katolícka nemá svätejšiu službu ani Bohu milšiu nad obetovanie omše svätej. Pre Ježiša i Máriu niet nič príjemnejšie, pre anjelov i svätých nič sladšie nad svätú omšu. Pre spravodlivých i hriešnikov nie je možné vykonať nič užitočnejšie, ako obetovať najsvätejšiu obetu omše svätej. Hľa ako všetci učitelia obete omše svätej rovnako učia a dávajú prednosť najsvätejšej obete omše svätej pred všetkými dobrými skutkami! Preto i ty máš dávať prednosť nábožnej účasti na omši svätej pred všetkými tvojimi dobrými skutkami.

Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.