Meniny, sviatky, svätí – 13. február

kvety - meniny, svätí, sviatky

Meniny majú:

  • Arpád
  • Věnceslav
  • Věnceslava
  • Dane
  • Kendra
  • Nelson

Všetko najlepšie.

Patrón dňa je svätý Benignus (kňaz a mučeník). Zomrel počas Diokleciánovho prenasledovania a má baziliku v Todi.

Myšlienky pre deti a mladých

Nebuďte na nič naviazaní do takej miery, aby ste sa znepokojovali, či sa vám to podarí. Zverte to do Božích rúk.

sv. František Saleský

Stále umiera a nikdy neprestane umierať ten, kto sa poddal láske.

Matteo Bandello

Pán je moje svetlo a moja spása, koho sa mám báť?

Kniha žalmov 27, 1

S Bohom sa nemusím ničoho báť. Sľúbil mi to, môžem sa radovať. – Život je plný nových ľudí, miest a vecí. Možno zo začiatku budeš mať trochu obavy, keď stretneš niekoho neznámeho, keď pôjdeš na nové miestoo alebo keď skúsiš niečo nové. Ale pamätaj, nemusíš sa ničoho báť. Môžeš sa radovať a tešiť zo všetkého, čo ti život ponúka!

Boh sľúbil Vykupiteľa už prvým rodičom, potom patriarchom (Abrahámovi, Izákovi, Jakubovi), neskôr tento sľub často obnovoval cez prorokov (Dávid, Izaiáš, Daniel, …).

Katechizmus
Meniny - android aplikácia

Pre dospelých

Svätý anjel, tebe Boh podľa svojej veľkej dobroty nariadil starať sa o môj život, ty mi pomáhaš vo všetkých mojich potrebách, tešíš ma vo všetkých mojich biedach, chrániš ma vo všetkých mojich malomyseľnostiach a bez prestania mi vyprosuješ nové milosti. Ďakujem ti za všetky dosiaľ preukázané dobrodenia. Vrúcne ťa prosím, najláskavejší môj ochranca, staraj sa o mňa i v budúcnosti, ochraňuj ma pred všetkými mojimi nepriateľmi, odvracaj odo mňa každú príležitosť na hriech a vyprosuj mi od Boha milosť, aby som tvoje sväté vnuknutia počúval/a a verne ich vykonával/a. Zvlášť ťa prosím, ochraňuj ma v hodine smrti a neopusť ma, kým ma nezavedieš do príbytkov večného pokoja a slávy. Amen.

Modlitba k anjelovi strážcovi (utorok)

Ak sa vám páči obsah na tejto webovej stránke, môžete ma podporiť vami zvolenou sumou. Viac aj tu.

Pre tradičných katolíkov

Uvažuj predsa, nábožný kresťan, čo cirkev katolícka, ktorá vo veciach viery ani klamať ani oklamaná byť nemôže, tvrdí v slovách týchto a predkladá nám na uverenie: „že veriaci kresťania nemôžu vykonať žiadne iné tak sväté a božské dielo, ako je práve toto hrozné tajomstvo omše svätej.“ Nemysli si, že cirkev tieto slová hovorí len o kňazoch. Nie; veď výslovne hovorí, že veriaci kresťania nemôžu nič lepšie vykonať, avšak kňazi nemôžu vykonať nič svätejšie a nič viac božské, ako keď slúžia omšu svätú; ale ani svetskí ľudia nemôžu vykonať nič svätejšie, nič viac božské, ako keď sa nábožne zúčastnia na omše svätú, keď pri nej posluhujú (miništrujú), keď ju s kňazom obetujú a omšu svätú slúžiť dajú. A keďže toto je najsvätejším a božským dielom, teda je zároveň i najužitočnejším a najzáslužnejším dielom.

Otvor teda, ó duša, Boha milujúca, svoje oči a viď; otvor svoje uši a počúvaj; otvor svoje srdce a pocíť, čo tvoja milá matka, cirkev katolícka, hovorí na tvoje potešenie a čomu ťa učí pre tvoje väčšie blaho! Môžeš síce konať mnohé, úžasne dobré skutky; ale nemôžeš vykonať žiaden, ktorý by bol tak božským i svätým i Bohu príjemným, ako keď sa nábožne zúčastníš na omšu svätú. Lebo toto má podľa výroku cirkvi prednosť pred všetkými tvojimi dobrými skutkami. Tak ako slnko prevyšuje leskom hviezdy a samé o sebe zemi omnoho viac osoží než všetky hviezdy spolu; práve tak svojou dôstojnosťou a užitočnosťou prevyšuje nábožná účasť na omši svätej všetky dobré skutky celého dňa. A ako je kus zlata ďaleko hodnotnejším a má omnoho vyššiu cenu ako veľký kus olova; práve tak hodnotnejšou je i tvoja nábožná účasť na omši svätej, než všetky tvoje ostatné modlitb a kajúce skutky. Ako to len môžeš zniesť, že na tak mnohých omšiach svätých sa nedbanlivo zúčastňuješ, že tak mnohé ľahkomyseľne zanedbávaš, alebo pre nejaký nepatrný zisk zameškávaš.

Zdieľať:

Author: Zuzana

Som katolíčka nadšená pre misie a evanjelizáciu. V súčasnej digitálnej dobe mať web je skvelou príležitosťou ako evanjelizovať ľudí prostredníctvom internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.