Seriál

applebooks

Táto stránka obsahuje viacero článkov na jednu tému, od jedného autora a pod. Boli uverejnené na webe v určitom slede. Obsahujú odkazy na články s informáciami a budú postupne dopĺňané.

Pán Ježiš Kristus hovorí: „Ja som dobrý Pastier, dobrý pastier položí svoj život za ovce.“ „Choďte do celého sveta a ohlasujte evanjelium všetkému stvoreniu. Kto sa dá pokrstiť bude spasený…“ Biblické spisyŽivot z vieryLiturgický rok a sviatky PánaModlitbyRočný plán čítania Svätého písma

Katechizmus

Podľa knihy Katechizmus pre veľkých a malých (2€) [F. R. Osvald, 16. 6. 1921] je doplnený citátmi nového KKC pápeža sv. Jána Pavla II. (RKC, Bučany, vydavateľstvo Lúč). Viac tu: Cieľ človeka

Katolícke čítanie

V súčasnosti je úcta k Bohu a svätým silno potlačovaná a prezentuje sa skôr človek, ako niekto, kto je na poprednom mieste pred Bohom. Táto snaha o uverejňovanie každodenného katolíckeho čítania má povzbudiť človeka k väčšej láske k Ježišovi Kristovi, Panne Márii, Pánu Bohu a vrátiť ich na to správne miesto v hodnotách človeka, to jest na prvé miesto v živote. Viac tu.

Meniny, sviatky, svätí

Každý deň budete vedieť, kto oslavuje meniny (slovenské, české a svetové mená), aký je sviatok a kto je svätý patrón dňa. Rovnako aj dobré myšlienky a texty pre deti, mládež a dospelých katolíkov. Zoznam mien podľa abecedy a dátumu.

Sväté metódy, ako sa modliť svätý ruženec a získať milosti z tajomstiev života, umučenia a slávy Ježiša a Márie

Metódy modlenia sa posvätného ruženca a rozjímanie. Informácie o ruženci, prečo sa modliť ruženec a čo hovoria odporcovia na modlitbu posvätného ruženca. Svätý Ľudovít Mária Grignion de Montfort odporúčal každému, kto sa chce spasiť, to jest ísť do neba, aby sa modlil každý deň celý ruženec (v tom čase radostný, bolestný a slávnostný). Všetky informácie o metódach.

Ako sa vysporiadať s citovými zraneniami spôsobenými psychickou manipuláciou

Psychická manipulácia devastuje ľudskú osobnosť. Zasahuje najvnútornejšie bytie, prežívanie, city, každého, kto sa stal jej obeťou, to je nevyvrátiteľný fakt, no napriek týmto tragickým následkom existuje možnosť, ako svoje do hĺbky zranené “ja” opäť postaviť na nohy. Celý článok aj so všetkými odkazmi tu.

Ježiš Kristus – Kráľ, Pán neba i zeme

Prehľad štátov sveta, zeme i neba, ktorým kraľuje, podľa všetkej správnosti a spravodlivosti, Kristus Kráľ. Čo si želá Pán Ježiš Kristus si môžete prečítať tu.

Ježiš Kristus - Kráľ neba i zeme

JEŽIŠ KRISTUS ∙ KRÁĽ SVETA

Zdieľať: